​180 rekrutë betohen për shërbim në FSK, Osmani: Prej sot shteti ynë është edhe më i fortë

180 rekrutë i janë bashkuar zyrtarisht ushtrisë së Kosovës, pasi e kaluan me sukses stërvitjen ushtarake bazë e cila ka…

​Kurti për sulmin në “Trepçë”: Nuk do të ketë asnjë individ e as grup më të fuqishëm se shteti

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti i ka dhënë mbështetjen e tij të plotë menaxhmentit, bordit dhe punëtorëve të ndërmarrjes “Trepça”,…

Shteti nuk po i kompenson dëmet e shkaktuara ndaj pacientëve

Edhe pse ligji obligon, institucionet shëndetësore nuk e kanë krijuar fondin për kompensimin e pacientëve. Po të njëjtat nuk e…

​Osmani për aksidentin në Kroaci: Dhimbja është e papërshkrueshme e humbja shumë e madhe

Pas aksidentit tragjik që ndodhi në Kroaci në mëngjesin e së dielës ku u përshi autobusi nga Kosova e që…

​MKRS për Majlinda Kelmendin: Në fitore e humbje, ajo mbetet krenaria e shtetit tonë

Xhudistja Majlinda Kelmendi nuk arriti që të vazhdojë tutje garat e xhudos në Lojërat Olimpike që po mbahen në Tokio.…

Konjufca uron myslimanët: Të punojmë së bashku për përparimin e vendit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, uroi besimtarët myslimanë me rastin e Kurban Bajramit. Ai tha se kjo festë…

​Kurti uron Bajramin: Me sakrificë e angazhim Kosovën do ta bëjmë shtet të fortë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, uroi të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit. Duke kujtuar mesazhin e…

ASK-ja zbaton 9 të gjetura të Auditorit, kryeshefi kërkon ndihmën e shtetit për sigurinë e të dhënave

Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike ka shqyrtuar raportin e auditimit të performances të teknologjisë së informacionit në Agjencinë e…

​Haxhiu: S’ka kërkesë nga mbrojtja për t’iu ofruar garanci të akuzuarve në Hagë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka deklaruar se nuk kanë marrë asnjë kërkesë nga pala mbrojtëse e të akuzuarve në…

Sogojeva: Kërkojmë 1 miliard euro mbështetje nga shteti për bizneset e hotelerisë dhe turizmit

Pa pasur mbështetje nga shteti me mbi 1 miliard euro për sektorin e hotelerisë dhe turizmit, rrezikohen të mbyllen mijëra…