​Syla: Jemi të neglizhuar nga ministri Vitia, paralajmëron padi për shtesat

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës (FSShK) sot përmes një proteste para Ministrisë së Shëndetësisë ka kërkuar vazhdimin e…

Qeveria nis pagesat për lehonat dhe shtesat për fëmijët

Qeveria nis zbatimin e masës 3.5, që ka të bëjë me pagesat për lehonat dhe shtesat për fëmijët nga Pakoja…

Infermierët paralajmërojnë protestë, e quajnë fyes vendimin e Qeverisë për shtesat prej 60 euro

Sindikata e infermierëve, oda e infermierëve dhe shoqatat e infermierëve në mbledhjen e sotme kanë marrë vendim që posa të…

Tahiri: Vendimi për shtesat duhet të rishikohet

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) po kërkon rishikimin e vendimit për shtesat e pensionistëve, stafit shëndetësorë dhe institucioneve të sigurisë.…

AAK i kërkon Qeverisë Kurti anulimin e vendimit për shtesa ndaj pensionistëve

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) po i kërkon Qeverisë Kurti të anulojë gjatë ditës sotme vendimin për shtesat ndaj…

Të gjitha vendimet që mori sot Qeveria në detyrë

Qeveria në detyrë ka marrë një sërë vendimesh në mbledhjen e sotme korresponduese/elektronike. Disa nga vendimet janë edhe për ndarjen…

Sindikata e Doganës: Qeveria po na diskriminon, duam shtesat në të kundërtën marrim veprime sindikale

Sindikata e Pavarur e Doganës së Kosovës (SPDK) thonë se vendimet e Qeverisë në detyrë kanë qenë diskriminues dhe se…

Zyrtarët korrektues pezullojnë protestën, qeveria premton ekzekutimin e shtesave

Zyrtarët korrektues protestuan mesditën e sotme para Qeverisë së Kosovës duke kërkuar shtesat në paga për shkak të angazhimit të…

Zjarrfikësit duan shtesat: Qeveria selektive, protestojmë nëse s’ka vendim deri të hënën

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për paga shtesë për punëtorët e arsimit ka ngjallur pakënaqësi në mesin e zjarrfikësve të…

Zemaj: Deri në fund të pandemisë i gjithë personeli shëndetësor do të mbështetët me një shtesë

Deri në fund të pandemisë i gjithë personeli mjekësor pritet që të marrë shtesat e premtuara nga ministria e Shëndetësisë.…
error: