Bimët që dëbojnë insektet nga shtëpia juaj

Edhe pse shumë prej nesh shijojnë shtatorin dhe ndryshimin e stinëve, kjo është koha e vitit kur insektet hyjnë intensivisht…

​Dy fëmijë vdesin në Gjakovë pasi shtëpia u kaplua nga zjarri

Dy fëmijë, një i moshës 12 dhe 13 vjeçarë kanë vdekur sot në fshatin Ujz të Komunës së Gjakovës pasi…

Arrestohet një person për vjedhje në Vrellë të Lipjanit

Është arrestuar një person i dyshuar për vjedhje në marketin e një pompe të derivateve në fshatin Vrellë të Lipjanit…

Konfiskohen armë e fishekë në shtëpinë e të dyshuarit për vrasje në Novosellë

Një person është vrarë në mesditën e së shtunës në Novosellë të Pejës. Policia e Kosovës ka njoftuar se në…

Deputetja: Grafitet nuk i përkasin historisë së PDK-së

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ganimete Musliu ka reaguar ndaj grafiteve të vendosura në familjen e deputetes Adelina…

Në Prizren përurohet shtëpia për personat me aftësi të kufizuara

Në Prizren është përuruar shtëpia për persona me aftësi të kufizuara, ku do të strehohen personat me ngecje në zhvillmi…

Nis ndërtimi i shtëpisë për familjen Mavrovqani në Kamenicë

Komuna e Kamenicës në bashkëpunim me Qeverinë e Kosovës dhe shoqatën humanitare ”Gagica”, kanë filluar ndërtimin e shtëpisë për familjen…

EULEX në pritje të familjarëve të Krasniqit për të bastisur shtëpinë e tij në fshat

EULEX-i është në pritje të familjarëve të Jakup Krasniqit nga Prishtina, në mënyrë që të mund të hapë shtëpinë në…