Gjini për vdekjen e dy fëmijëve: Një tragjedi e rëndë na ka goditur sot

Dy fëmijë sot kanë vdekur pasi që shtëpia u kaplua nga zjarri në fshatin Ujzi të Gjakovës. Për këtë ka…

Ia vënë flakën livadheve por digjet edhe një shtëpi

Persona të panjohur ia kishin vënë flaken disa livadheve dhe si pasojë zjarri kishte kapluar kulmin e shtëpisë së tij…

​Plagoset një burrë, ishte roje në një shtëpi në Qagllavicë

Është plagosur një burrë i cili ishte i angazhuar si roje në një shtëpi në Qagllavicë. Pasi u qëllua me…

Për shtëpinë dhe planetin tonë! Eko Kredi nga Banka ProCredit

Banka ProCredit, në bashkëpunim me Programin GEFF të BERZH-it (Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim), ka lansuar Eko Kredinë për…

Çfarë misteri fsheh shtëpia më e vetmuar në botë?

A doni të dini se ku ndodhet shtëpia më e vetmuar në botë? Shtëpia e bardhë, siç njihet ndryshe, ndodhet…

Nisin hetimet për grafitet e vendosura në muret e shtëpisë së deputetes Grainca

“Bijat i shesim, votat i qesim”, është ky mbishkrimi i vënë në muret e shtëpisë së familjes së deputetes, Adelina…

Digjet një shtëpi në Prishtinë, vdes një shtetas i huaj

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri në lagjen Ulpiana në Prishtinë, ku dyshohet për një person të vdekur (shtetas i…

Digjet një shtëpi në Prishtinë

Një shtëpi është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm në rrugën “Robert Doll” në Prishtinë. Menjëherë pas marrjes së informatës…

Shfrytëzonin shtëpinë e huaj për banim, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar në Gjilan, pasi që të njëjtit janë takuar dhe arrestuar në shtëpinë e pronarit duke depërtuar…

​Digjet një shtëpi në Lipjan

Në mëngjesin e djeshëm (e hënë) një shtëpi në Lipjan është përfshirë nga zjarri. Deri te përfshirja e zjarrit erdhi…