As sot nuk pritet të dalin pagat për muajin shtator për grevistët, Murati: Kush punon paguhet

Qeveria e Kosovës, përkatësisht Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve nuk e ka ndërmend t’i ekzekutojë pagat e muajt shtator…

Sot i jepet lamtumira e fundit Mbretëreshës Elizabeth II.

Mijëra njerëz u mblodhën në Westminster Abbey, përgjatë rrugës prej 40km nga Londra qendrore në Windsor, me shpresë për të…

Më 21 shtator punëtorët e QKUK-së do të protestojnë

Shoqata Sindikale e QKUK-së ka vendosur që më 21 shtator të protestohet me kërkesë kryesore rritjen e pagave për punëtorët…

Me “Ca kokrra rrushi…” më 2, 3 dhe 4 shtator mbaheti festivali “ Hardh Fest” në Rahovec

Me datën 2, 3 dhe 4 shtator do të organizohet edicioni i 21-të i Hardh Fest. Me sloganin “Ca kokrra…

​Erdogan do të vizitojë Ballkanin në shtator

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan pritet të vizitojë vendet e Ballkanit muajin e ardhshëm, ka bërë të ditur ministri…

​Përfundon seanca, Kuvendi shkon në pushim

Ka përfunduar seanca plenare e Kuvendit të Kosovës. Në mungesë kuorumi për vendimmarrje, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca mbylli punimet…

​Komisioni për reformën zgjedhore fillon punën në shtator

Në Kuvendin e Kosovës është bërë konstituimi i komisionit ad-hoc për reformën zgjedhore, i cili synon të adresojë çështjet që…

Rama: Shkolla “Sami Frashëri” do të jetë gati në shtator

Shkolla “Sami Frashëri” në Shqipëri do të jetë gati, këtë shtator, për nxënësit e mësuesit. Lajmin e ka dhënë kryeministri…