Protestojnë punonjësit teknikë të ShSKUK-së dhe QKUK-së, paralajmërojnë bojkot të punës

Për të dytën herë dhjetëra punonjës teknikë të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar dhe Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, kanë shprehur…

Gjoshi: Po protestojmë për të drejtat tona

Dhjetëra punëtorë teknik të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës kanë protestuar sot para këtij institucioni. Ata po shprehën të…

Punëtorët teknikë të ShSKUK-së protestojnë, kërkojnë shtesat prej 300 eurove

Me dhjetëra punëtorë teknik të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës po protestojnë sot para këtij institucioni. Ata po shprehën…

Rikthehen shumica e shërbimeve spitalore në QKUK dhe spitalet rajonale

Në Shërbimin Spitalor Klinik Universitar të Kosovë (ShSKUK) nga sot ka nisur ofrimi i shërbimeve në ambulancat specialistike si dhe…

Nis rikthimi gradual i shërbimeve në ambulancat specialisitike

Nga sot në Shërbimi Spitalor Klinik Universitar ka nisur rikthimi gradual i shërbimeve në ambulancat specialistike si dhe operimet që…

1 mijë e 778 raste aktive me COVID-19

Numri i të infektuarve me virusin korona që nga 13 marsi kur edhe u paraqitën dy rastet e para pozitive…

Hoti: Kosova e ka vënë në kontroll pandeminë Covid-19

Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se Kosova e ka vënë në kontroll pandeminë Covid-19. Ai gjatë një vizite në ShSKUK …

2 mijë e 286 raste aktive me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 76 raste të reja me COVID-19 dhe 165 janë shëruar. Ndërsa, nga 13…

Sindikata e Infermierëve proteston për mos dhënien e shtesave në paga

Sindikata e Infermierëve, mamive dhe profesionistë tjerë shëndetësorë të Kosovës do të mbajë sot një protestë, në shenjë pakënaqësie për…

ShSKUK-Tolajt: Po bën akuza në vend se të ndihmosh mjekët në luftimin e COVID-19

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës ka reaguar ndaj akuzave të infektologut Ilir Tolaj, se stafi shëndetësor se nuk…
error: