Vitia në ShSKUK: Përmirësimi i shërbimeve shëndetësore është mision i përbashkët

Ministri i Shëndetësisë Dr. Arben Vitia vizitoi ShSKUK-në me ç’ rast uroi u.d. drejtoreshën, Dr. Narqize Arneliu – Hoxha për…

Dr. Narqize Arenliu-Hoxhaj emërohet U.D. e drejtoreshës së ShSKUK-së

Bordi Drejtues i ShSKUK-së, ka emëruar zëvendësuesin e Drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Spitalor Universitar të Kosovës, Dr. Narqize Arenliu-Hoxhaj.…

Ambulancat specialistike të Spitalit të Mitrovicës përfshihen nga uji, ShSKUK ofron mbështetje

Ushtruesja e detyrës së drejtorit të përgjithshëm e Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, Pranvera Zejnullahu-Raçi, sot ka vizituar…

Kirurgu i dyshuar për ryshfet në Vushtrri, Qeveria e shkarkon nga pozita e anëtarit të Bordit në ShSKUK

Qeveria e Kosovës ka bërë të ditur se në mbledhjen e saj të 120-të ka marrë vendim për shkarkimin e…

Brahimaj: Vendimi për lirim nga detyra i padrejtë dhe i përgatitur

Rifat Brahimaj i cili sot është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës së drejtorit të Kardiokirurgjisë në QKUK këtë…

ShSKUK njoftohet për arrestimin e dy kirurgëve të spitalit të Vushtrrisë

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, ka bërë të ditur se është njoftuar nga menaxhmenti i Spitalit të Vushtrrisë,…

​ShSKUK nuk u ofron shërim, rreth 1 mijë pacientë kërkojnë trajtim shëndetësor jashtë vendit

Edhe në vitin 2022 rreth 1 mijë pacientë kosovarë nuk gjetën shërim në institucionet publike shëndetësore në Kosovë, prandaj u…

Gexha e Osmani premtuan shërbime të reja në dobi të mjekësisë sportive

U.d. ministrja e Shëndetësisë, Dafina Gexha-Bunjaku dhe zëvendësministrja e Ministrisë së Kulturës Rinisë dhe Sportit, Daulina Osmani, kanë vizituar të…

Haxhiu: Pacientja 35 vjeçare është vrarë mbrëmë në duart e mjekëve

Dorëheqje morale të drejtorit të Klinikës së Gjinekologjisë ka kërkuar edhe deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu i cili tha se…

SHSKUK kërkon të merren masa ndaj logopedit që keqtrajtoi një paciente 5-vjeçe

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK), ka reaguar pas raportimeve se një logopedi nga Gjilani kishte keqtrajtuar një vajzë…