Aliu: Linja hekurudhore Durrës-Prishtinë do të plotësojë një ëndërr të shqiptarëve

Marrëveshja për linjën hekurudhore Durrës-Prishtinë po konsiderohet si një mundësi e mirë për zhvillim ekonomik edhe për Shqipërinë por edhe…

Prokurori i Specializuar: Viktimat e Salih Mustafës ishin shqiptarë

Sipas prokurorit të specializuar Jack Smith të gjitha “viktimat e Salih Mustafës ishin shqiptarë të Kosovës”. Në deklaratën e tij…

​Rivalët e të gjitha skuadrave shqiptare në Ligën e Konferencave

Është hedhur në Nyon të Zvicrës shorti për raundin e tretë eliminator të Ligës së Konferencave. Eventi më i ri…

76 vjet nga emetimi i kartëmonedhave dhe çekmonedhave shqiptare

Sot mbushen 76 vjet nga koha kur Banka e Shtetit Shqiptar shpalli vulosjen e kartëmonedhave dhe të çekmonedhave të emetuara…

Aleanca kërkon komisionarët në KSHZ si parti opozitare shqiptare

Aleanca për Shqiptarët kërkon përsëri nga Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve që Këshillat Zgjedhor dhe komisionarët t’i takojnë këtij subjekti, si…

Shqiptarët dhe pakistanezët përleshen me thika në Greqi

Mediat greke raportojnë për një përleshje mes një grupi pakistanezësh dhe dy shtetasve shqiptarë. Ngjarja ka ndodhur Chania në ishullin…

Përfundon karantina për studenten shqiptare Silva Doçi

Ka përfunduar periudha e karantinës në Turqi për studenten shqiptare Silva Doçi, e cila u evakuua përmes një avioni ushtarak…

Studentja shqiptare që ishte në Wuhani mbërrin në Ankara

Studentja shqiptare që ishte në Wuhani të Kinës, ku ka shpërthyer koronavirusi, ka arritur në Ankara. Top Channel ka mësuar…
error: