“Qeveria do marrë hua 520 milionë euro”, Meta: Skandal, Rilindja do financojë korrupsionin

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një konferencë për media, ngriti një sërë akuzash ndaj qeverisë, sipas së…

Çanta “Louis Vuitton” me motive të flamurit shqiptar

Çanta e re e shtëpisë së madhe të modës “Louis Vuitton”, është dizenjuar me motive të flamurit shqiptar. “Flamuri më…

50 të burgosur shqiptarë në burgjet britanike do të vuajnë dënimin në Shqipëri

50 të burgosur shqiptarë në burgjet britanike do të dërgohen në Shqipëri për të vuajtur dënimin e tyre, si pjesë…

Mbi 40 shqiptarë ilegalë u deportuan sot nga Britania e Madhe në Shqipëri, Daily Mail: 32 prej tyre kriminelë të dënuar në total 89 vite burg

Më shumë se 40 kriminelë dhe emigrantë shqiptarë që u përpoqën të hynin në Britaninë e Madhe me varkë, janë…

Ejupi: BE dhe OKB të merren me sjelljet e Serbisë, s’mund t’i kontrolloj FIFA e UEFA

Kryetari i klubit të futbollit Prishtina, Remzi Ejupi ka thënë se gjestet e futbollistit shqiptar, Granit Xhaka në ndeshjen e…

Filmi i parë shqiptar “Tana”, në Festivalin “Lumiere” të Francë

Filmi i parë artistik shqiptar me metrazh të gjatë “Tana”,  i realizuar në vitin 1958 me regji të Kristaq Dhamos,…

Spanjë: Arrestohen dy shqiptarë me pasaporta të falsifikuara

Njëri u hoq si francez e tjetri austriak, arrestohen në aeroportin spanjoll çifti shqiptar me pasaporta të falsifikuara Agjentët e…

Shqipëria e Kosova do të rrisin bashkëpunimin në fushën e drejtësisë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu bashkë me ministrin e Drejtësisë së Republikës së Shqipërisë, Ulsi Manja pas takimit shprehën gaditshmërinë…

‘Kojshi hajde n’kafe’ bashkon shqiptarë e serbë mbi urën e Ibrit

Ura që simbolizon pikën më të nxehtë në vend, me më shumë se 1 mijë incidente mbi supet e saj…

Abazoviq: U ka shqetësuar fakti që jam shqiptar

Në Parlamentin e Malit të Zi po zhvillohet seancë dhe debat ku është iniciuar mocion për rrëzimin e Qeverisë së…