29 vite nga rrëzimi i shtatores së Enver Hoxhës

Në Shqipëri sot kujtohet dita e rënies së shtatores së Enver Hoxhës, 29 vjet më parë në qendër të kryeqytetit.…

SHBA shton shumën e dhuruar për rindërtim në Shqipëri

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka falënderuar ambasadoren e SHBA-së për rritjen e shumës së deklaruar në Bruksel për rindërtimin. “Falënderoj…

Paketa më e re turistike në Valbonë, aventurë e pazakontë me helikopter mbi majat e Alpeve

Bukuritë e rralla natyrore të parkut kombëtar të Valbonës, Tropojë, tashmë mund të shijohen me një aventurë të pazakontë. Me…

Berisha: Rama “peng” i Beogradit, tentoi tradhtinë e dytë kombëtare ndaj Kosovës

Konflikti i klimës politike në Shqipëri ka ndikuar indirekt edhe te shqiptarët në rajon. Por për ish-kryeministrin Sali Berisha kjo…

Cakaj viziton Kosovën

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj, sot do të zhvillojë një…

Qosja: Shqipëria dhe Kosova do të bashkohen, pavarësisht zërave kundër

Akademiku Rexhep Qosja u shpreh në A2 CNN se Shqipëria dhe Kosova do të bashkohen herët apo vonë, pavarësisht zërave…

Rama pas Konferencës së Donatorëve citon Biblën: Njerëzimi është një komb i vetëm

Pas përmbylljes së Konferencës së Donatorëve, që u mbajt ditën e sotme në Bruksel, në mbështetje të Shqipërisë, për kapërcimin…

Toka dridhet sërish, ndihet tjetër lëkundje në Shqipëri

Një tërmet me magnitudë 3.1 është ndjerë në jugperëndim të Lezhës. Tërmeti është regjistruar rreth orës 15:45, transmeton Top Channel.…

Shteti që ndau më së shumti para për riparimin e pasojave të tërmetit në Shqipëri

Në këto momente po mbahet konferenca e donatorëve në Bruksel, ku Gjermania deri më tani është shteti që ka dhënë…

Sot mbahet konferenca e donatorëve për Shqipërinë

Bashkimi Evropian sot do të mbajë konferencën e donatorëve për Shqipërinë. Takimi në Bruksel mbahet për të dhuruar fonde për…