Arrestohet analisti dhe botuesi Henri Çili

Arrestohet nga policia mëngjesin e kësaj të premteje botuesi dhe pronari i UET, Henri Çili. Veç analistit të njohur, janë…

Shqipëria U16 humbet në ndeshjen ndaj Gjeorgjisë

Shqipëria e 16-vjeçarëve, e cila drejtohet nga trajneri Elvin Beqiri, zhvilloi ditën e sotme ndeshjen e dytë të vlefshme për…

Ilir Meta: Kur rrëzohen institucionet, ngrihet populli

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, i është drejtuar qytetarëve me një shkrim të gjatë në Facebook duke kërkuar që të…

Rama mbron minishengenin në Londër

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, mori pjesë në samitin e BERZH-it që zhvilloi punimet në Londër ku edhe një herë…

Shqipëri, 6 raste të dyshuara me koronavirus dolën negativ

Task Forca e Ministrisë së Shëndetësisë së Shqipërisë u mblodh të hënën paradite në Aeroportin “Nënë Tereza” në Rinas, në…

Shkatërruan stolat e stadiumit “Air Albania”, 3 në pranga

Shkatërruan stolat e stadiumit “Air Albania” në Tiranë dhe hodhën sende të forta në fushë gjatë dy ndeshjeve të futbollit…

Basha kërkon kontrolle në pikat kufitare për koronavirusin

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha kërkoi sot, marrjen e masave serioze dhe të menjëhershme ndaj rrezikut të koronavirusit, që…

Deklarata e fortë e Abazit: Në Kosovë ka tentime që të rihapet çështja e shkëmbimit të territoreve

Një deklaratë të fortë ka hedhur zëvendëskryeministri i dytë i Kosovës, Haki Abazi, në studion e lajmeve në TV Ora.…

FNSH operacion në Elbasan, 23 persona të shoqëruar

Të paktën 23 persona janë shoqëruar në polici në Elbasan, në kuadër të një operacioni të zhvilluar nga FNSH, policia…

Cakaj: Kauza e drejtë e shtetit të Kosovës vazhdon të jetë shumë e fuqishme

Xhamajka ka njohur pavarësinë e Republikës së Kosovës. Një lajm fantastik për Kosovën, Shqipërinë e shqiptarët në përgjithësi. Kështu e…