Zyrtare: Pezullohet kampionati shqiptar

Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit ka ndjekur nga afër dhe me prioritet ecurinë e situatës në vendin tonë pas…

Prej nesër pezullohet lëvizja e makinave private në disa qytete në Shqipëri

Duke nisur nga nesër në orën 06:00 të mëngjesit, do të futet në fuqi vendimi për të ndaluar qarkullimin e…

Policia dhe Ushtria kontrolle në Tiranë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu dhe Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Bardhyl Kollçaku inspektuan…

Shqipëria fiton ndaj Qipros

Shqipëria e femrave ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndaj Qipros, sfidë e vlefshme për kualifikueset e Europianit. Në…

Koronavirusi, Rakacolli: Shqipëria i ka kapacitetet për ta përballuar këtë sfidë

“Shqipëria i ka të gjitha kapacitetet për ta përballuar këtë sfidë”, deklaroi sot gjatë një interviste televizive zv.ministrja e Shëndetësisë…

Shqipëria pezullon lundrimet me Italinë e veriut

Ministria e Infrastrukturës së Shqipërisë pezulloi lundrimet me Italinë e veriut ku disa zona janë shpallur karantinë me dekret qeveritar.…

Koronavirusi, mbi 110 mijë të infektuar dhe mbi 3,800 të vdekur në të gjithë botën

Janë 109 shtete të cilat janë prekur nga koronavirusi. Deri më tani janë 110,288 të infektuar dhe 3,831 të vdekur.…

Koronavirusi në Shqipëri, mbyllen shkollat për dy javë

Kryeministri Edi Rama tha se pas konfirmimit të dy rasteve të para të personave të infektuar me koronavirus në Shqipëri,…

Koronavirusi, mblidhet qeveria shqiptare

Mëngjesin e sotëm do të mblidhet qeveria shqiptare për shkak të konfirmimit të dy rasteve me koronavirus. Kryeministri Edi Rama…

Koronavirus mbërrin në Shqipëri, konfirmohen dy rastet e para

Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar me anë të një njoftimi dy rastet e para të koronavirusit në Shqipëri. Sipas këtij…