​Kurban Bajrami në Shqipëri, besimtarët falin namazin në sheshin “Skënderbej” në Tiranë

Mijëra besimtarë myslimanë falën sot namazin e Kurban Bajramit në sheshin “Skënderbej” në Tiranë dhe mijëra të tjerë në sheshet…

7 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitivë 7 persona…

​Shënojnë rritje rastet me COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 2108 testime, nga…

Tetë raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Asnjë i vdekur dhe tetë raste të reja me COVID-19 janë identifikuar në Shqipëri gjatë orëve të fundit. Ministria e…

BBC Travel: Bimët e maleve shqiptare na bëjnë të dukemi të rinj

Udhëtimi im nga Kukësi drejt maleve nisi me nxitimin për të kapur furgonin që po nisej, e fillon reportazhin e…

Kapet shtetasi kosovar duke vozitur 200 km/h në rrugët e Shqipërisë

Gjatë kontrolleve në 24 orët e fundit, nga Policia rrugore e Tiranës, në rrugën interurbane Tiranë -Elbasan janë konstatuar shpejtësi…

7 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri njoftoi se në 24 orët e fundit nuk është regjistruar asnjë humbje jete në Shqipëri.…

Shqipëria merr edhe 16.000 doza të reja Pfizer

Sonte kanë mbërritur në Rinas mbi 16.380 doza të tjera të vaksinës Pfizer. Kjo sasi është nga kontrata e qeverisë…

Shqipëria vetëm me një rast të ri COVID-19

Në 24 orët e fundit janë kryer 2144 testime, nga të cilat ka rezultuar pozitiv me COVID-19 një qytetar nga…