Shqipëria aranzhon miqësore me kombëtaren më të dobët në botë

Është konfirmuar tjetër miqësore e Kombëtares së Shqipërisë gjatë muajit mars. Trajneri i kuqezinjve Edi Reja do të ketë një…

Kupa e Shqipërisë, zbulohen çiftet çerekfinaliste

Me përfundimin e sfidave të raundit të 1/8-ave janë përcaktuar edhe duelet çerekfinale të Kupës së Shqipërisë pasi shorti ishte…

Kurti deklarohet për marrëveshjet Kosovë-Shqipëri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë vizitës së tij të parë zyrtare në Shqipëri pas marrjes së detyrës, ka folur…

Kurti: Kosova s’do t’ia dilte karshi Serbisë pa Shqipërinë

Qeveria e Kosovës dhe Shqipërisë do të fillojnë përgatitjet për mbajtjen e një mbledhje të përbashkët në Shkodër. Kjo u…

97% e qytetarëve shqiptarëve mbështesin anëtarësimin në BE

“97% e qytetarëve shqiptarëve mbështesin anëtarësimin në BE, ndërsa 85% e mbështesin plotësisht”. Kreu i Delegacionit të Bashkimit Evropian në…

Patozi: Shqipëria do shkojë në zgjedhje normale në vitin 2021

Kryetari i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi tha sot se shanset për zgjedhje të parakohshme në Shqipëri janë zero. Sipas…

Ministrja Bajrami paralajmëron takim me kolegen e saj nga Shqipëria

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, priti sot në takim ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi,…

Kërkohet avancimi i bashkëpunimit Kosovë-Shqipëri në të gjitha fushat

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani pas takimit me ambasadorin e Shqipërisë, Qemal Minxhozi, ka deklaruar se bashkëpunimi reciprok…

David Sassoli nesër në Tiranë

Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli nesër do të arrijë për vizitë në Shqipëri, ku do të ketë takime me…

Meta: Shqiptarët kanë nevojë më shumë se kurrë për dialog

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka theksuar të enjten se shqiptarët kanë nevojë më shumë se kurrë për…