Nënë Rukija 84-vjeçe mund CoVid-19, momenti prekës kur lë spitalin Infektiv

 Nënë Rukija plot 84 vjeç është pacientja tjetër që mund koronavirusin në Shqipëri. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja…

Arrestohen dy shtetas të Shqipërisë në Ferizaj

Pas një pune operative, policia në Ferizaj ka ndaluar një automjet me targa të Shqipërisë dhe me dy persona të…

81 vite nga pushtimi i Shqipërisë nga Italia

Më 7 prill 1939, Italia pushton Shqipërinë. Ishte një fushatë e shkurtër ushtarake nga Mbretëria e Italisë kundër Mbretërisë Shqiptare.…

A do ta drejtojë Shqipërinë? Flet vet Besnik Hasi

Besnik Hasi në një intervistë ka prekur shumë tema. Nga Belgjika trajneri i skuadrës Al Riyad në Arabinë Saudite, foli…

Rama: Mendoj që nuk është koha për të ndihmuar klubet

Klubet e futbollit në Shqipëri nuk priten të ndihmohen nga shteti shqiptar. Këtë e ka bërë të ditur i pari…

Shkon në 259 numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri

Ka shkuar në 259 numri i të prekurve me koronavirus në vendin tonë, me 16 raste te reja, te testuara…

Shqipëri, prej sot kush del për pazar duhet të marrë leje

Prej sot, dalja në rrugë e qytetarëve në Shqipëri për të bërë pazar apo për arsye të tjera të domosdoshme…

“Dhjetë dallimet dhe ca të përbashkëta midis Tiranës dhe Prishtinës politike”

Analisti i njohur nga Shqipëria, Afrim Krasniqi, ka nxjerrë dhjetë dallime midis Tiranës dhe Prishtinës politike. Ai këtë e ka…

Liderët e BE-së nesër për COVID-19 dhe Ballkanin Perëndimor

Drejtuesit e 27 vendeve të BE-së dhe Parlamenti Evropian do të diskutojnë nesër masat e përbashkëta evropiane në një video-…

Gjukanoviq: BE me Ballkanin Perëndimor edhe kur është vështirë

Edhe në këto periudha të vështira, Bashkimi Evropian është përkrah Ballkanit Perëndimor, deklaroi sot presidenti i Malit të Zi, Millo…
error: