Arrijnë në Shqipëri edhe 20 mijë doza të AstraZeneca-s

20 mijë doza të vaksinës AstraZeneca mbërritën sonte në Shqipëri, ndërsa vijon vaksinimi masiv antiCOVID në gjithë vendin. Lajmin e…

Kapet shqiptari duke vozitur 187 km në orë

Policia e Shtetit shqiptar gjatë 24 orëve të fundit ka arrestuar 8 drejtues mjetesh dhe motomjetesh, nga të cilët 4…

Shqipëria pa asnjë rast të ri me koronavirus në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot se në 24 orët e fundit nga 3025 testime të kryera, janë konfirmuar 47 raste…

Shqipëria dhe Britania nënshkruajnë marrëveshjen për transferimin e të burgosurve

Ministrat e Drejtësisë së Britanisë së Madhe dhe Shqipërisë, Chris Philp dhe Etilda Gjonaj, nënshkruan sot në Londër marrëveshjen për…

Shkeljet në trafik, policia në Shqipëri pezullon 53 patentë-shoferë

Policia Rrugore e Shqipërisë po vijon kontrollet parandaluese në zonat me risk të lartë për ngjarjet rrugore me pasoja të…

Shqipëria konfirmon 16 raste të reja me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në 24 orët e fundit nga 2760 testime të kryera, janë konfirmuar 16 raste të…

​Shqipëria synon rritje ekonomike prej 5.5%, Denaj: Biznesi i vogël më i godituri në pandemi

Qeveria shqiptare po synon rritje ekonomike prej 5,5 për qind gjatë këtij viti. Ndonëse pandemia ka goditur edhe sektorin e…

Qitësja Manuela Delilaj renditet e 37-ta

Ka përfunduar garimin e saj ne Lojërat Olimpike Tokio 2020 edhe qitësja e Shqipërisë, Manuela Delilaj. Sportistja olimpike garoi në…

​Shqipëria rrezikohet nga “Delta”, zv.ministrja: Po presim rezultatet nga Berlini

Ditëve të fundit Shqipëria ka pasur një tendencë në rritje të rasteve të reja me COVID-19 dhe paralelisht janë shtuar…

​Kurban Bajrami në Shqipëri, besimtarët falin namazin në sheshin “Skënderbej” në Tiranë

Mijëra besimtarë myslimanë falën sot namazin e Kurban Bajramit në sheshin “Skënderbej” në Tiranë dhe mijëra të tjerë në sheshet…