Shqipëria mbështet anëtarësimin e Finlandës e Suedisë në NATO

Qeveria shqiptare ka miratuar në parim protokollet e aderimit në NATO për Finlandën dhe Suedinë. Një gjë e tillë u…

Shqipëria merr antitankun më të mirë në botë

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, ka treguar pse Shqipëria kërkoi raketë antitank “Javelin” dhe nëse kjo gjë lidhet me agresionin…

SHBA i jep Shqipërisë 17 milionë dollarë për rritur fuqinë mbrojtëse

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Shqipërisë, gjeneral Bajram Begaj deklaroi në një intervistë për Zërin…

Kryediplomati grek Dendias kërcënon Shqipërinë nëse ngre çështjen çame

Në Tiranë kërkesa e ministres së Jashtme shqiptare Olta Xhaçka që mes dy vendeve të mund të diskutohej në të…

Gjykata Kushtetuese e Supremja e Kosovës shkëmbejnë përvojat me gjykatat homologe nga Shqipëria

Gjyqtarët e Gjykatave Kushtetuese të Kosovës dhe asaj të Shqipërisë, së bashku me gjyqtarët e gjykatave supreme të të dyja…

Negociatat për presidentin e ri, nesër takimi i radhës

Kryetari i grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla tha se mazhoranca pret gatishmëri nga opozita për të vijuar me procesin…

Konsumi privat shënoi rritje në 3-mujorin e parë të 2022

Në 3-mujorin e parë të këtij viti, konsumi privat u rrit me ritme të ngjashme me tremujorin paraprak, bëri të…

Rama i jep “mbështetje absolute” aplikimit të Kosovës në Këshill të Evropës

Kosova aplikoi sot edhe zyrtarisht për anëtarësim në Këshillin e Evropës. Kërkesa e Kosovës tashmë do të shqyrtohet nëpër disa…

Shqipëria konfirmon 44 të infektuar sot me koronavirus

Në 24 orët e fundit në Shqipëri kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 44 qytetarë nga 914 testime. Ministria e Shëndetësisë…

6 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë konfirmuar 6 raste të reja me koronavirus nga 407 testime dhe fatmirësisht…