Shqipëria regjistron sot 328 raste të reja me koronavirus

Në 24 orët e fundit janë kryer 1796 testime nga të cilat kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 328 qytetarë. Ndërkohë,…

Panairi Ndërkombëtar i Biznesit në Tiranë, Muhametaj: Vitin e ardhshëm synojmë ta organizojmë bashkë me Kosovën

Po vijon dita e dytë e Panairit Ndërkombëtar të Biznesit në Tiranë. Janë 220 kompani të ndryshme të gjashtë shteteve…

Nga viti i ardhëm Shqipëria dhe Kosova me abetare të njëjtë

Vitin e ardhshëm me rastin e 110-vjetorit të shpalljes së pavarësisë do t’u dhurojmë nxënësve  të klasave të para si…

Kurti prezanton marrëveshjen për lehtësirat doganore: Të sillemi si diplomatë, por të punojmë si patriotë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive kërkoi që të flitet si diplomatë por të…

​Peleshi kujton tërmetin që ndodhi dy vite më parë në Shqipëri

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka kujtuar tërmetin që ndodhi dy vite më parë në Shqipëri. Ai ka thënë se…

​Kurti: Bashkëpunimi rajonal energjetik, në radhë të parë me Shqipërinë

Qeveria e Kosovës ka prezantuar grupin punues për Strategji të Energjisë 2022-2031, me ç’rast kryeministri Albin Kurti ka thënë se…

Shqipëria në mesin e vendeve me numrin më të lartë të vdekjeve në rrugë

Statistikisht në Shqipëri ndodhin mesatarisht 4 aksidente rrugore çdo ditë. Në to mbesin të dëmtuar shtatë persona, ndërsa thuajse çdo…

Fillon ndeshja në “Wembley” mes Anglisë dhe Shqipërisë

Ka filluar pjesa e parë në stadiumin “Wembley” mes Kombëtares së Anglisë dhe asaj të Shqipërisë, ndeshje kjo e vlefshme…

Shqipëria pjesë e operacionit të Europol, në pranga 150 persona

150 persona ranë në prangat e policisë gjatë një operacioni tre ditor të realizuar nga Europol. Mes 17 vendeve të…

Ndryshime në listën e Shqipërisë para ndeshjeve me Anglinë dhe Andorrën

Kombëtarja shqiptare ka nisur sot grumbullimin në kuadër të dy ndeshjeve të fundit të eliminatoreve të Botërorit “Katar 2022” ndaj…
error: