​Rama paralajmëron rritje të serishme të rrogave për zjarrfikësit, mësuesit e mjekët

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në një komunikim online me qytetarët se për zjarrfikësit do të ketë sërish rritje rrogash…

​Sezoni turistik në Shqipëri, dyfishohen të ardhurat dhe rritet numri i turistëve të huaj

Shqipëria ka pasur një sezon veror suprizues. Kështu vlerësoi kryeministri Edi Rama që tha se sezoni solli dyfishim të të…

Shqipëria zgjeron me 1.5 miliardë lekë eksportet drejt Kosovës

Marrëdhëniet tregtare mes Shqipërisë dhe Kosovës po vijnë duke u zgjeruar vit pas viti. Sipas raportit të publikuar nga Instituti…

Shqipëri-Kosovë, shkëmbim eksperience mbi mbrojtjen e të dhënave

Në kuadër të zbatimit të Marrëveshjes së Bashkëpunimit të nënshkruar gjatë muajit prill 2022, Zyra e Komisionerit për të Drejtën…

Zyrtare: Shqipëria miqësore me kampionët e Evropës në “Air Albania”

Shqipëria do të luajë një miqësore ndaj Italisë në stadiumin “Air Albania”, më 16 nëntor. Federata e Futbollit e Shqipërisë…

​Dita kur Shqipëria kërkoi të bëhej pjesë e OSBE-së

Shqipëria më 15 shtator 1990, kërkoi anëtarësim të plotë në Konferencën për Sigurim e Bashkëpunim në Evropë, KSBE, sot OSBE.…

Hakerët iranianë nxjerrin në shitje të dhënat e TIMS dhe e-Albania

Hakerët që sulmuan sistemin TIMS dhe shumë prej faqeve zyrtare shqiptare, prej të cilave dhe ato të shërbimit, bëjnë me…

Kthehet pjesërisht sistemi TIMS, Rama: S’ka asnjë rrjedhje informacioni

Sistemi TIMS është rikthyer në gjendje pune sot në mëngjes në disa prej pikave kufitare të Shqipërisë, pasi në orët…

Sulmi i ri kibernetik i Iranit ndaj Shqipërisë, rikthehen në punë dy sportele në Rinas

Ministria e Brendshme e Shqipërisë ka bërë të ditur se janë rikthyer në punë dy sportele në Aeroportin Ndërkombëtar “Nënë…

Irani sulmon sërish Shqipërinë, bllokohen pikat kufitare dhe portet

Sanksionet e vendosura një ditë më parë nga Shtetet e Bashkuara kundër Iranit për sulmin kibernetik  gjatë muajit korrik, nuk…