Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Vijon vaksinimi anti-COVID në Shqipëri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ishte sot në stadiumin “Air Albania” ku  vaksinimi në ditën e dytë po vijon me…

6 të vdekur e 376 raste të reja me COVID në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë informon se brenda 24 orëve të fundit janë kryer 1575 testime nga të cilat kanë…

Rama: Vjosa dhe Semani nën kontroll

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama thotë se lumenjtë Vjosa dhe Semani janë nën kontroll, duke shkaktuar vetëm dëme minimale për…

Shqipëri, synohen 60 vaksinime në një orë, do punohet 8-10 orë në ditë

Eugena Tomini, shefe e Survejancës dhe Shërbimit të Inteligjencës Epidemike pranë Institutit të Shëndetit Publik të Shqipërisë u shpreh gjatë…

E diele e zezë në Shqipëri, më shumë viktima nga aksidentet se nga COVID

E diele e zezë mund të cilësohet dita e tretë e vitit në Shqipëri ku katër persona humbën jetën nga…

9 të vdekur dhe 375 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë dhe e Mbrojtjes Sociale ka përditësuar të dhënat mbi pandeminë e Covid-19 në Shqipëri. Gjatë 24 orëve…

6 të vdekur dhe 503 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Gjatë 24 orëve në Shqipëri janë shënuar 503 raste të reja me COVID-19 në 2210 testime të kryera. Ministria e…

Basha me të rinjtë: Shqipëria ka nevojë më shumë se kurrë për ndryshim

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi sot një bashkëbisedim me të rinjtë finalistë të Debatit Kombëtar të organizuar nga…

​Prej 24 dhjetorit shtohen masat kufizuese në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, njoftoi se nga data 24 dhjetor, lëvizja nuk do të lejohet duke nisur nga ora…

​Kryenegociatori Mazi: Të heqim pluhurin e paragjykimit për shqiptarët nga kostumi i BE

Kryenegociatori për zhvillimin e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian, Zef Mazi shprehu sot bindjen se “vendimi për…
error: