Shqiptarët në rajon më mirë se kurrë, fal edhe diasporës

Shqiptarët sot në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni dhe Mal të Zi, janë në një pozitë ku kanë peshën e tyre si…

​Duka rrit apetitet: Duam t’i kalojmë grupet e Euro 2024

Kualifikimi i Shqipërisë në finalet e Evropianit “Gjermani 2024” dhe vendi i parë në Grupin E ka bërë jehonë kudo…

Rama i jep Silvinjos ‘Shqiponjën e Artë’

Në Samitin e Diasporës në Tiranë, kryeministri i Republikës së Shqipërisë Edi Rama i ka dorëzuar “Shqiponjën e Artë” trajnerit…

Euro 2024/ “The Sun” simulon shortin, Shqipëria me rivalë të pabesueshëm

Do të jetë 2 dhjetori i këtij viti data kur do të hidhet shorto për fazën e grupeve të Kampionatit…

Shqipëria në vazon e dytë, së bashku me Hungarinë e Danimarkën

Cikli kualifikues, respektivisht faza e grupeve e Kampionatit Evropian Euro 2024 u mbyll mbrëmë. Ndër ndeshjet e zhvilluara mbrëmë ishte…

Asllani tregon nëse do t’i bashkohej Milanit

Pas barazimit 0-0 ndaj Ishujve Faroe me fanellën e Shqipërisë,  Kristjan Asllani  ka dhënë një intervistë për “Sportmediaset”, ku ka…

Shqipëria sot luan ndaj Ishujve Faroe, po mendja është tek festa e madhe

Me kualifikimin në Kampionatin Evropian Euro 2024 tashmë të garantuar, Shqipëria sot ballafaqohet me Ishujt Faroe në ”Air Albania” për…

Drejtori i SIGAL UNIQA: Urime Shqipëri, ia dolëm sërish

Për herë të dytë në histori, Kombëtarja e Shqipërisë e ka siguruar kualifikimin në Kampionatin Evropian Euro 2024. Barazimi i…

Edi Rama: Faleminderit kuqezinjve për këtë dhuratë fantastike

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar pasi që Kombëtarja e Shqipërisë siguroi për herë të dytë në histori kualifikimin…

Shqipëria në Evropian, Kurti: Pas Francës, tashmë drejt Gjermanisë

Për herë të dytë në histori, Kombëtarja e Shqipërisë e ka siguruar kualifikimin në Kampionatin Evropian Euro 2024. Barazimi i…