Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Ademi, Lala e Bogdani urojnë qytetarët e Kosovës me rastin e 13 vjetorit te Pavarësisë

Në agjendën festive të Republikës së Kosovës më rastin e 13 vjetorit të pavarësisë së saj, Federata e Futbollit ë…

Ministri i Jashtëm Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani viziton sot Tiranën

Sot viziton Tiranën ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani në kuadër të përforcimit të marrëdhënieve dypalëshe dhe…

“The Economist”: Shqipëria me demokracinë më të përmirësuar në Evropën Lindore

​Shqipëria është vendi ku demokracia ka pasur prirjen më të madhe në përmirësimin e saj, krahasuar kjo me të gjitha…

Pesë viktima dhe 942 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë identifikuar 942 raste të reja me COVID-19 në 3856 teste të…

Pse të gjithë çmenden pas Shqipërisë, që nga Gjermania deri te Turqia?

Shqipëria përbën gurin e themelit për hegjemonizimin e Gadishullit të Ballkanit dhe pasja e një ndikimi vendimtar mbi këtë komb…

Dëbimi i diplomatit, Ambasada e Rusisë kundërshton veprimet: Akuzat janë të pabaza dhe fiktive

Ambasada e Rusisë në Tiranë ka reaguar pas vendimit të qeverisë shqiptare për dëbimin e diplomatit rus, Alexey Krivoshev për…

Humb jetën një ushtar shqiptar në Afganistan

Një efektiv i Forcave të Armatosura të Shqipërisë, i dislokuar në Afganistan, ka humbur jetën, ende në rrethana të paqarta.…

Haradinaj: Nëse Kosova nuk shënon progres drejt BE-së, do të kërkojmë referendum për bashkim me Shqipërinë

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, deklaroi sot se nëse merr besimin për president do të jetë përkrahës i krejt i…

Katër të vdekur dhe 641 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë në raportimin e saj të përditshëm s ai takon COVID-19, bëri me dije se nga…

Pesë viktima dhe 656 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë thotë se pesë qytetarë kanë humbur jetën në 24 orët  fundit, ndërkohë janë evidentuar 656…
error: