​Shqipëri, procedohen penalisht 6 iranianë pas zhvillimeve në Manzë

Gjashtë iranianë janë proceduar penalisht pasi kundërshtuan me dhunë punonjësit e Policisë së Shtetit të Shqipërisë dhe dëmtuan automjetet e…

Shqipëria fantastike, mposht edhe Ishujt Faroe

Pas fitores 2:0 ndaj Moldavisë, Shqipëria e ka mposhtur edhe Kombëtaren e Ishujve Faroe. Pas plot 90’ minutave lojë të…

Muçi vulos fitoren e Shqipërisë

Është shënuar edhe goli i katërt në stadiumin “Tórsvøllur”, ku Shqipëria e ka vulosur fitoren ndaj Ishujve Faroe. Shqipëria e…

Nis pjesa e dytë, Shqipëria në kërkim të fitores ndaj Ishujve Faroe

Ka filluar të zhvillohet pjesa e dytë e ndeshjes mes Ishujve Faroe dhe Shqipërisë. “Kuqezinjtë” treguan paraqitje tejet të mirë…

Pjesa e parë: Shqipëria e pëson në fund, barazojnë Ishujt Faroe

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen tejet interesante mes Ishujve Faroe dhe Shqipërisë, e vlefshme kjo për kualifikimet drejt…

Bajrami e kalon Shqipërinë në epërsi (VIDEO)

Kombëtarja e Shqipërisë ka arritur të kalojë në epërsi në ndeshjen ndaj Ishujve Faroe. Ishte goli i Nedim Bajramit ai…

Ishujt Faroe-Shqipëria, nis ndeshja

Ka filluar të zhvillohet minuta e parë në ndeshjen mes Ishujve Faroe dhe Shqipërisë. Pas suksesit ndaj Moldavisë në “Air…

Formacionet zyrtare të Ishujve Faroe dhe Shqipërisë

Pas suksesit ndaj Moldavisë në “Air Albania” të cilën e mposhti me rezultat 2:0, Kombëtarja e Shqipërisë do të kërkojë…

​Short i vështirë për Partizanin në Ligën e Kampionëve

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i raundit të parë të Ligës së Kampionëve ku Partizani ka mësuar emrin…

Euro 2024/ Shqipëria në kërkim të fitores së dytë, përballet me Ishujt Faroe

Pas suksesit ndaj Moldavisë në “Air Albania” të cilën e mposhti me rezultat 2-0, Kombëtarja Shqiptare do të kërkojë sot…