Dy të vdekur dhe 108 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë bën me dije se janë konfirmuar 108 raste të reja dhe 2 humbje jete në…

Tri viktima dhe 131 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

131 raste dhe 3 viktima janë shënuar nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri. Me gjithë përpjekjet e…

Shqipëri, 5 të vdekur dhe 153 raste te reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit nga coronavirusi në Shqipëri e kanë humbur jetën 5 persona dhe  153 raste te reja.…

5 të vdekur dhe 125 raste te reja me Covid-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë bën me dije se janë regjistruar 125 raste te reja dhe 5 humbje jete në…

4 viktima dhe 132 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Katër persona kanë humbur jetën nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri, ndërsa janë regjistruar edhe 132 raste…

Tërmet në Shqipëri, ja epiqendra dhe magnituda

​Një lëkundje 4.2 e shkallës rihter ka goditur Shqipërinë. Tërmeti është ndjerë në disa qytete ndërsa epiqendra ka qenë 3…

5 viktima dhe 116 raste të reja me COVID në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë kryer 835 testime dhe janë identifikuar 116 qytetarë të prekur nga virusi…

Rama mesazh bashkëkombësve në Mal të Zi: Votoni Listën Shqiptare

Kryeministri Edi Rama, në një videomesazh drejtuar sot bashkëkombësve në Mal të Zi, u bëri thirrje të votojnë Listën Shqiptare…

Balaj-Halimaj: Shqipëri-Kosovë, marrëveshje me ndikim te qytetarët

Zëvendëskryeministrja Albulena Balaj-Halimaj mori pjesë në një punëtori të organizuar mes grupeve punuese të Kosovës dhe Shqipërisë për harmonizimin e…

Butrinti magjik i preferuari i mbi 21 mijë turistëve vendas e të huaj deri tani

Qyteti antik i Butrintit, 20 km larg Sarandës vijon të mahnisë me bukuritë dhe qetësinë që të ofron parku kombëtar…
error: