​Shqipëri, anijet turistike nisin udhëtimet drejt Sazanit dhe Karaburunit

Në fillim të çeljes së sezonit turistik në qytetin e Vlorës anijet e vogla turistike të ankoruara në Portin Detar…

Shqipëri: Presidenti mbetet pa emër, përfundon afati për dorëzimin e propozimeve të raundit të parë

Ora 16:00 e ditës së sotme ishte afati i fundit i dorëzimit të kandidatëve për raundin e parë të zgjedhjes…

41 raste me COVID-19 sot në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë regjistruar 41 qytetarë me koronavirus nga janë kryer 341 testime dhe fatmirësisht…

Tërmet në Shqipëri, dridhjet e tokës ndihen në Tiranë

Sot në orën 17:25 në Tiranë janë ndjerë lëkundje tërmeti me magnitudë 3.2 ballë sipas shkallës Rihter. Epiqendra e tërmetit…

Fluks vizitorësh në Majën e Murgës, rreth 3 mijë vetëm këta 4 muaj

Maja e Murgës, 20 km larg qytetit të Pukës në Shqipëri, po tërheq gjithnjë e më shumë të apasionuarit pas…

​Përkujtohet Dita e Dëshmorëve në Shqipëri

Sot shënohet Dita e Dëshmorëve të Atdheut në Shqipëri dhe si çdo vit tjetër, pritet të zhvillohet ceremonia zyrtare e…

Shqipëri, shtyhet sërish procedura për zgjedhjen e presidentit

Konferenca e Kryetarëve vendosi shtyrjen deri më 10 maj të nisjes së procesit për zgjedhjen e presidentit të Shqipërisë.  Mazhoranca…

68 raste të reja me koronavirus sot në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë konfirmuar 68 raste të reja me COVID-19 nga 1.249 teste dhe fatmirësisht…

15 raste të reja me COVID-19 sot në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë raportuar 15 raste të reja me koronavirus nga 650 testime dhe fatmirësisht…

Një viktimë nga COVID-19 sot në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë raportuar 56 raste të reja me koronavirus nga 907 testime dhe një…