Shqipëri, 1100 ha tokë e përmbytur në Shkodër, bora bllokon aksin Bogë-Theth

Moti me reshje të dendura shiu dhe dëbore ka sjellë një sërë problematikash në të gjithë Shqipërinë. Në Shkodër, sipërfaqja…

Shqipëri: Regjistrohet një tjetër tërmet

Një tjetër lëkundje sizmike është regjistruar rreth orës 19:23 minuta në Tiranë. Tërmeti me magnitudë 3.7 i shkallës Rihter ishte…

Nis nata e parë e Festivalit të Këngës në RTSH

Ankthi i pritjes i ka lënë vendin emocioneve, teksa Edicioni i 61 i Festivalit të Këngës në RTSH, ka nisur …

Shqipëri-Mbretëri e Bashkuar, stërvitje e përbashkët në fushën e mbrojtjes

Mbretëria e Bashkuar dhe Shqipëria kanë një kulturë të fortë bashkëpunimi dhe partneriteti në fushën e mbrojtjes. Këtë vit, gjatë…

Shqipëri: Katër banesa ende të përmbytura në Lezhë, niveli i lumenjve nën nivel kritik

Situata në vend pas reshjeve të shumta dhe përmbytjeve në disa zona, kryesisht në Shkodër dhe Lezhë paraqitet e normalizuar.…

Moti i keq, Shqipëri: Policia thirrje qytetarëve për kujdes të shtuar në trafik

Policia e Shtetit shqiptar ka bërë të ditur se ndodhet në gatishmëri të plotë për t’iu dalë në ndihmë qytetarëve…

Shqipëri: Moti i keq, pezullohet mësimi në 16 shkolla

Ministria e Arsimit e Shqipërisë bën të ditur se si pasojë e motit të keq është marrë vendimi të pezullohet…

Vërshimet në Shqipëri: Dy të zhdukur në Bogë, përmbytje në Lezhë e Durrës

Moti i keq ka përfshirë Shqipërinë këtë fundjavë, duke shkaktuar probleme dhe dëme të shumta, ku Shkodra është qarku më…

Shqipëri-Itali, Broja dhe Uzuni udhëheqin sulmin kuq e zi

Me fillim nga ora 20:45 në stadiumin “Air Albania”, Kombëtarja e Shqipërisë do të zhvillojë miqësoren e “luksit” me Italinë.…

Shqipëri: 9 qytetarë të infektuar me COVID

Nëntë qytetarë janë infektuar me COVID në 24 orët e fundit, ndërsa nuk ka asnjë humbje jete. Në 24 orët…