Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Shqipëri – Kroaci, Resuli kërkon maksimumin nga lojtarët në ndeshjen me Kroacinë në futsall

Shqipëria e Futsallit do të luajë nesër në mbrëmje në Feti Borova ndeshjen e pestë të fazës së grupeve të…

Fillon pjesa e dytë në “Air Albania”, Shqipëria duhet të reagojë ndaj Anglisë

Ka filluar edhe pjesa e dytë e ndeshjes ndërmjet Shqipërisë dhe Anglisë në stadiumin “Air Albania” në Tiranë. Hqipëria është…

Starton ndeshja, Shqipëria përball Anglisë

Me synimin për të parin e grupit I, në “Air Albania” Shqipëria ballafaqohet me Anglinë. Të dy ekipet kanë të…

Broja tregon pse e zgjodhi Shqipërinë para Anglisë: Kam gjak shqiptari

Sulmuesi i Chelsea-t Armando Broja, i cili këtë sezon është në huazim tek skuadra e Vitesses, ka treguar arsyen se…

Shqipëri – Angli në rrezik, FSHF kërkon nga autoritetet të garantojnë sigurinë e ndeshjes

Federata Shqiptare e Futbollit ka lëshuar sot një njoftim ku ka bërë të ditur se sot ka pranuar një shkresë…

Shqipëri/ Kombëtarja U-19 kthehet në fushë, Cungu fton 25 lojtarë në seleksionim 1-ditor

Ekipi Kombëtar shqiptar U-19 do të zhvillojë sot një seleksionim 1-ditor, ku do të jenë të ftuar 25 lojtarë të…

Ndryshon stadiumi ku do të zhvillohet ndeshja ndërmjet veteranëve të Kosovës dhe Shqipërisë

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar se ndeshja e datës 16.02.2021 (ditë e martë) ndërmjet veteranëve të Kosovës dhe…

Hynë në fuqi masat e reja në Shqipëri

​Prej orës 20:30 të mbrëmjes së sotme hynë në fuqi kufizimet e reja. Lëvizjet e qytetarëve janë të kufizuara nga…

12 të vdekur dhe mbi 800 të infektuar të rinj me Covid-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka publikuar të dhënat e fundit mbi pandeminë e Covid-19. Gjatë 24 orëve të fundit…

Nis ndeshja Shqipëri – Bjellorusi, sfidë vendimtare për të dy skuadrat

Ka filluar ndeshja vendimtare ndërmjet Shqipërisë dhe Bjellorusisë, ndeshje kjo bendimtare për vendin e parë në Grupin 3 të Ligës…
error: