Kthimi i B2 në funksion, Ahmeti: A do të rritet tash çmimi i rrymës

Ish-kreu i Prishtinës Shpend Ahmeti ka reaguar pas kthimit në funksion të bllokut 2. Ai në një postim në Facebook…

Ahmeti: Masat e shtrënguara, posaçërisht ora policore janë jo logjike

Ish-kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ka reaguar pas vendosjes së masave të reja antiCOVID-19 në kohën kur vendi po vazhdon…

Ahmeti ironizon me Kurti që shpjegoi si ka rënë B2: Çka po na vyejnë gjermanët me ndreq blloqe?

Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka ironizuar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti i cili shpjegoi se si…

Rritja e pensioneve, vjen reagimi i Shpend Ahmetit

Ish-kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ka reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për rritjen e pensioneve në 100 euro.…

Ahmeti-Muratit: A duhet me hap kafeteri në pronësi të qeverisë, se sektori privat është armiku kryesor i Kosovës

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Herkuan Murati, në konferencën e fundviti arsyetoi rikthimin e TVSh-së në 18 përqind për…

Kriza energjetike, Ahmeti: Nuk iket nga përgjegjësia kur përkeqësohet gjendja

Ish-kreu i Prishtinës Shpend Ahmeti ka reaguar lidhur me krizën energjetike në vend për të cilën kryeministri Albin Kurti po…

Ahmeti: Batanija është pasoja më e vogël e kësaj krize

Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se mungesa e përvojës dhe konspiracionet kanë vonuar përgjigjen e duhur…

Batutat e Ahmetit në dorëzimin e mandatit: Erdha duke qeshur si Përparimi (Video)

Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti është parë në humor të mirë gjatë dorëzimit të mandatit si i pari i Prishtinës.…

​Rama i hapur për bashkëqeverisje të gjerë në Prishtinë

Përparim Rama edhe zyrtarisht e ka marrë detyrën e kryetarit të Prishtinës. Pas betimit në asamblenë komunale, pozitën e udhëheqësit…

Ahmeti ia bënë dhuratë Ramës një tastierë

Përparim Rama edhe zyrtarisht e ka marrë detyrën e kryetarit të Prishtinës. Pozitën e udhëheqësit të kryeqytetit ia dorëzoi, ish…