​Policia sqarohet rreth raportimeve se rusi i shpallur non-grata është në Prishtinë

Policia e Kosovës ka reaguar lidhur me pretendimet se “Rusi i shpallur non-grata nga Kosova shfaqet në mes të Prishtinës”.…

​KQZ sot shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale

Sot pritet të shpallen rezultatet përfundimtare të rezultateve të raundit të parë të zgjedhjeve lokale që u mbajtën më 17…

Nesër mund të shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale

Në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve (QNR) sot ka filluar numërimi i votave me kusht dhe personave me nevoja…

Haradinaj: Kushtetuta e Kaçanikut, kishte për qëllim të na bënte shtëpi

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kujtuar 31-vjetorin e shpalljes së Kushtetutës së Kaçanikut. Haradinaj…

Shpallet gjendja e katastrofës natyrore në Nju Jork dhe Nju Xhersi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden shpalli gjendjen e katastrofës natyrore në zonat më të goditur nga…

Sot bëhen 31 vjet nga shpallja e Kushtetutës së Kaçanikut

Në këtë datë të vitit 1990 delegatët e Kuvendit të atëhershëm të Kosovës, që kishin shpallur Deklaratën e Pavarësisë më…

Ministria e Bujqësisë shpallë programin për pagesa direkte 2021

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci ka thënë se kjo Ministri është ballafaquar me 40 milionë euro…

Sot shpallet aktgjykimi për vrasjen e Donjeta Pajazitajt

Sot do të shpallet aktgjykimi për rastin e vrasjes së Donjeta Pajazitajt. Për vrasjen e Donjeta Pajazitaj po akuzohet kushëriri…

​15 vjet nga shpallja e pavarësisë së Malit të Zi

Sot mbushen 15 vjet nga përfundimi zyrtar i funksionimit të Konfederatës Serbi dhe Mali i Zi. Më 21 maj të…

​PS shpall fitoren në orën 18:00 nga sheshi “Skënderbej”

Partia Socialiste do të zhvillojë sot në orën 18:00 mitingun e fitores të zgjedhjeve të 25 prillit, nga Sheshi “Skënderbej”,…
error: