Shorti për raundin e dytë të Ligës së Konferencës/Gjilani ka përballë gjigantin zviceran, Llapi me fat – foto

Gjilani dhe Llapi kanë njohur dje kundërshtarët e tyre në Ligën e Konferencës, kurse sot në Nyon të Zvicrës, është…

Hidhet shorti i gjysmëfinales së Kupës së Kosovës te femrat

Sonte në ambientet e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) është bërë tërheqja e shortit për gjysmëfinalen e Kupës së…

Shorti i Kupës së Botës/Zvicër-Serbi dhe Spanjë-Gjermani dy përballjet më interesante të fazës së grupeve

Sot në qytetin e Dohas të Katarit, respektivisht në Qendrën e Ekzibicioneve dhe Konventave të Dohas, është mbajtur ceremonia e…

Shorti i Kupës së Botës prodhon përballje amerikano-angleze

Momentalisht është duke u mbajtur ceremonia e hedhjes së shortit të Kupës së Botës, ku kemi mësuar grupet dhe disa…

Gjithçka që duhet të dini për shortin e Kupës së Botës

Me afrimin e njërës nga garat më të famshme të futbollit, atë të Kampionatit Botëror “Katar 2022”, sot do të…

Këto janë çiftet e 1/8 së Ligës së Evropës

Sot në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i fazës së 1/8-ës së Ligës së Evropës, ku kemi disa çifte…

FA Cup/Hidhet shorti për raundin e katërt, Liverpool dhe Chelsea vazhdojnë me kundërshtarë të lehtë

Pasi që edhe përfunduan të gjitha përballjet e raundit të tretë të FA Cup, tani kemi mësuar shortin e raundit…

Kupa e Kosovës/Hidhet shorti për çerekfinale, spikat derbi mes Pejës dhe Sigal Prishtinës

Në bazë të sistemit të Bergerit të rregullores së Kupës së Kosovës, pas 14 xhirove të zhvilluara në Art Motion…

Hidhet shorti i Ligës së Kombeve, Kosova mëson kundërshtarët

Momentalisht, është duke u mbajtur ceremonia e shortit për edicionin e tretë të Ligës së Kombeve, ku tanimë Kombëtarja e…

Shorti i Ligës së Kombeve, ja liga dhe vazo në të cilën gjendet Kosova

Shorti për fazën e ligës për edicionin e tretë të Ligës së Kombeve do të mbahet nesër me fillim nga…