​Kërkohet paraburgim për shoferin që goditi një këmbësor dhe e barti për 15 metra nga vetura

Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit nga Gjykata kompetente në Gjakovë, ndaj të pandehurit E.U., …

Gendet një i mbijetuar, shoferi i kamionit del gjallë nga trageti në flakë

“Jam gjallë!”, kanë qenë fjalët e para të 21-vjeçarit bjellorus, i cili ka zbritur vetë nga skafi- ambulancë i Marinës Detare në portin e…

Vetaksident në magjistralen Gjilan-Kamenicë, humb jetën një person

Një person ka ndërruar jetë në një vetaksident që ndodhi pak pas mesnatës në magjistralen Gjilan-Kamenicë, më saktësisht në hyrje…

​Gjobitet shoferi në Ferizaj pasi voziste 113 km/h në zonën 50 km/h

35 vjeçari A.M është gjobitur me 500 euro dhe i është i heq patentë shoferi meqë ai voziste 113 km/h…

Gjobitet me 300 euro shoferi për tejkalim të shpejtësisë në Ferizaj

Policia e Kosovës sot ka gjobitur me 300 euro një ngasës të automjetit, për tejkalim të shpejtësisë në rrugën “Driton…

Mediumi kroat: Lirohet shoferi i autobusit në Kroaci në të cilin humbën jetën 10 kosovarë

Është liruar shoferi i autobusit i cili u aksidentua të dielën e 25 korrikut në autostradën afër Slavonksi Brodit në…

Durrës: Shoferi humb kontrollin e makinës, përplaset me murin rrethues të një banese

Një aksident me pasojë plagosjen ka ndodhur sot rreth orës 16:20 në Spitall, Durrës. Një 53-vjeçar i identifikuar me inicialet…

​Vdes një person në një aksident në hyrje të Bresalcit në Gjilan

Një person ka humbur jetë në një aksident trafiku që ka ndodhur rreth mesnatës së të mërkurës në rrugën Gjilan-Prishtinë,…

​17-vjeçari humb jetën në një aksident trafiku në Ferizaj

Një 17-vjeçar ka humbur jetën në një aksident që ndodhi mëngjesin e së martës në fshatin Talinovc të Muhaxherëve në…

Avokati i shoferit të autobusit: Ai nuk ma tha asnjëherë se e kishte zënë gjumi gjatë vozitjes

Tashmë Gjykata e Qarkut në Slovanski Brod ka shqiptuar masën prej 30 ditë paraburgim për shoferin e autobusit që shkaktoi…