Për shkak të ndryshimeve klimatike, njerëzit po flenë gjithnjë e më shkurt

Një studim i ri zbulon se sa seriozisht një rritje e temperaturës prish ritmin tonë të gjumit. Rritja e temperaturave…

​Parashikimi i motit

Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Vranësirat ditën e sotme kryesisht në pjesën e dytë të…

​MSh: Shtesat e janarit për profesionistët shëndetësorë do të dalin me pagën e muajit shkurt

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se shtesat e janarit prej 10 përqind të pagës bazë, por jo më…

Fauci: Besoj se ShBA do të rikthehet në normalitet në shkurt ose mars

Nëse më shumë amerikanë vaksinohen, Shtetet e Bashkuara të Amerikës mund të kthehen në normalitet deri në shkurt ose mars,…

​Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Instituti Meteorologjik i Kosovës, njofton se në dy ditët e ardhshme në vendin tonë do të mbajë mot me diell…

Vaksinat antiCOVID në muajin shkurt, Hoti: Rreth 20 mijë qytetarë do të vaksinohen brenda ditës

Vaksinat e para anti-Covid19 në Kosovë pritet të vijnë në muajin shkurt të këtij viti. Ndërsa të parët që do…