Titulli në Maqedoninë e Veriut vazhdon t’i takojë shqiptarëve, Shkupi shpallet kampion

Ka përfunduar ndeshja e sotme mes skuadrës së Shkupit dhe asaj të Renovas, e vlefshme kjo për xhiron e 29…

Al Trade mbështet realizimin e filmit për UÇK-në

Al Trade Center ka nënshkruar kontratë sponsorizimi me produksionin filmik “Black Tiger Productions L.L.C”, për mbështetjen e realizimit të filmit…

Prej sonte transporti në qytetin e Shkupit do të jetë falas, masa kundër ndotjes së ajrit

Duke filluar prej sonte, Qyteti i Shkupit ka vendosur si masë kundër ndotjes së ajarit, udhëtimi urban në qytet të…

​Zekiri: Vështirë të bindet Zaev për ta rimenduar dorëheqjen

Nënkryetari i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë (LSDM), Muhamed Zekiri, deklaroi se pavarësisht kundërshtimeve të partnerëve të koalicionit, Zoran Zaev vështirë…

“Zemra jeme ka ni dishir të madhe me ardh në Shqipni”, letrat që Nënë Tereza i dërgonte shtetit shqiptar

Më 26 gusht 1910, ka lindur në Shkup, Anjezë Gonxhe Bojaxhiu. Që e re, 18-vjeçare, nisi jetën e saj përkushtuar…

Maqedoni e Veriut, shpallet gjendje krize 30-ditore për shkak të zjarreve

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka shpallur gjendje krize për shkak të situatës me zjarret në vend, transmeton…

​Nesër paraqitja e parë e Llapit në Evropë, ballafaqohet me Shkupin

Pas triumfit historik dhe fitimit të Kupës së Kosovës, Llapi është nisur drejt Shkupit para ndeshjes ndërkombëtare në kuadër të…

78-vjetori i holokaustit të hebrenjve të Maqedonisë Veriore

Sot shënohet 78-vjetori i deportimit dhe holokaustit të 7.144 hebrenjve të Maqedonisë Veriore në kampin e përqendrimit, Treblinka. Natën midis…

Klubi shqiptar përfundon testimet për koronavirus

Skuadra e FC Shkupit në vigjilje të ngritjes së formës, tani më po bënë përgatitjet e fundit para se të…

Më 4 e 5 mars turneu “Adem Jashari” në futsall

Federata e Futbollit e Kosovës edhe sivjet do të organizojë turneun tradicional në futsall “Adem Jashari”. Komisioni për futsall thotë…