Arrestohet shkupjani, dyshohet për vrasjen e nënës së tij

62-vjeçari  dyshohet se ka vrarë nënën e tij 84-vjeçare në shtëpinë e saj në lagjen Aerodrom të Shkupit, përcjell Alsat.…

Kurti në Shkup: Krimi e korrupsioni është multietnik, do ta luftojmë në tërë vendin

Kryeministri  i Kosovës, Albin Kurti, në Samitin Ekonomik në Shkup, ka thënë se qeveria e tij është duke luftuar korrupsionin…

Incident i armatosur në Shkup, raportohet për një viktimë

Mëngjesin e sotëm dyshohet se një vrasje ka ndodhur në lagjen “Fush Topanë” të Shkupit, respektivisht afër semaforëve në drejtim…

​Pesë vjet nga përmbytjet në Shkup

Para pesë vjetësh, më 6 gusht 2016 ndodhi një katastrofë natyrore, ku vërshimet përmbytën lagjen e Hasanbegut dhe Stajkovcit në…

​Sot mbahet Forumi ekonomik në Shkup

Këtë të enjte në Shkup mbahet forumi ekonomik rajonal me pjesëmarrjen e kryeministrave të Maqedonisë Veriore Zoran Zaev, atij të…

Rama, Vuçiç dhe Zaev takohen më 29 korrik në Shkup

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuqiç zhvilluan ditën…

​Kombëtarja e Kosovës ka arritur në Shkup

Kombëtarja e Kosovës ka arritur në Shkup dhe është akomoduar në “Park Hotel&Spa”, në afërsi të stadiumit “Tose Proeski”, ku…

Koronavirusi, 12 persona në izolim shtëpiak

Gjithsej në izolim shtëpiak janë 12 persona në Maqedoninë e Veriut, në mesin e të cilëve edhe dy fëmijë. Derisa…

​Filipçe: Janë identifikuar të gjithë personat me të cilët ka udhëtuar e prekura nga koronavirusi

Ministri i Shëndetësisë së Maqedonisë Veriore, Venko Filipçe, në një konferencë për shtyp ka informuar rreth situatës së koronavirusit në…

​Një paciente dyshohet për koronavirus në Shkup

Dyshohet edhe për një rast të prekur nga koronavirusi në Shkup. Bëhet fjalë për një pasagjere, e cila sot pasdite…