Sveçla në Shkup: Jemi të gatshëm të strehojmë deri në 5000 refugjatë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla mori pjesë në Konferencën Ministrore “Menaxhimi i qëndrueshëm i migrimit në Ballkanin Perëndimor”…

​Sërish kërcënime me bomba, evakuohen shtatë shkolla në Shkup

Në shtatë shkolla në Shkup sot është ngritur alarmi për bombë, njofton Ministria për Punë të Brendshme në Maqedoni të…

Osmani: Nëse dikush dëmtohet nga Ballkani i Hapur, ne s’do të jemi pjesë e nismës

Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, tha të dielën në Shkup se nisma e Ballkanit…

Oda Ekonomike e Maqedonisë së Veriut prezanton masa kundrejt krizës energjetike

Duke marrë parasysh  situatën e rëndë energjetike në Maqedoninë Veriore, OEMVP propozoi një sërë masash për të zbutur krizën e…

​Gjashtë vjet nga përmbytjet në Shkup

Para gjashtë vjetësh, më 6 gusht 2016 ndodhi një katastrofë natyrore, ku vërshimet përmbytën lagjen e Hasanbegut dhe Stajkovcit në…

Për 3 ditë 1.171 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 3 ditëve të fundit janë kryer 2.631 teste prej të cilave 1.171 persona kanë…

47 policë të lënduar nga protestat në Maqedoninë e Veriut, dy në gjendje të rëndë

Një ditë pas protestave të dhunshme para Ministrisë së Punëve të Jashtme, Qeverisë dhe Kuvendit, në ndërtesën e MPJ-së në…

”Sulmohet “ kryeministria, mijëra vetë protestojnë në Shkup kundër propozimit francez

Për të tretën ditë me radhë, mijëra vetë kanë protestuar në Shkup kundër propozimit francez për heqjen e vetos bullgare,…

Propozimi francez, paralajmërohen protesta tjera në Shkup

Në ditën e tretë të protestës, qytetarët protestuan sonte para Qeverisë në Shkup kundër propozimit francez. Pas mbarimit të protestës…

​Dëmtohet bredhi i Nënës Terezë në Shkup

Erërat e forta kanë dëmtuar dhe shkulur bredhin e Nënës Terezë në sheshin e Shkupit. Lidhur me këtë ka reaguar…