Shkodra goditet nga dy tërmete

Dy tërmete kanë tronditur qarkun e Shkodrës në të gdhirë të mëngjesit të sotëm. Sipas të dhënave nga qendra Europiane…

I moshuari vret gruan dhe më pas veten

Një krim i rëndë në familje ka ndodhur në Shkodër, ku sipas policisë, shtetasi F. B., 79-vjeç, në banesë ka…

Zjarr i madh në një lagje të Shkodrës, u afrohet banesave

Një tjetër vatër zjarri ka rënë sonte në lagjen Tepe të Shkodrës. Mësohet se zjarri është shumë pranë banesave. Në…

Vrasje në Shkodër, gjendet trupi i viktimës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Shkodër. Një person është gjetur i ekzekutuar me armë zjarri. Viktima tashmë e…

Plagosen me armë zjarri dy vëllezër në Shkodër

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e së shtunës në zonën e Shkodrës. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur…

Shpërthim i fuqishëm në Shkodër

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur qytetin e Shkodrës, mbrëmjen e sotme. Shpërthimi ka ndodhur pranë kryqëzimit të shkollës pyjore,…

​Basha: Punësimi dhe rritja e pagave, prioriteti ynë më i madh

“Plani ekonomik i PD-së do ta lidhë arsimin me tregun e punës”, deklaroi sot kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,…