Tritol banesës së shefit të Krimeve në Komisariatin Shkodër, Policia: Nuk ka të lënduar

Një shpërthim me tritol ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të kësaj të premte (13 janar) në lagjen…

Helmohen nga uji në lokal tre persona në Shkodër, reagon UKSH: Uji është cilësor

Tre persona janë helmuar nga uji i konsumuar në një lokal në Shkodër. Policia sqaron se 41-vjeçarja A.Z., djali i…

Aksident në Shkodër, humb jetën 38-veçari

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmë në fshatin Hot të Malësisë së Madhe në Shqipëri, ku një 38-vjeçar ka…

Përmirësohet situata nga reshjet në qarkun Shkodër dhe Lezhë! Tërhiqet uji, rrugët bëhen të kalueshme

Mungesa e shiut, ka sjellë përmirësim të dukshëm në qarkun e Lezhës duke tërhequr ujin nga banesat dhe duke bërë…

Shkodër, 2405 hektarë tokë dhe 590 shtëpi nën ujë

Shkodra është qyteti më i prekur nga reshjet e dendura të shiut dhe shkarkimeve të hidrocentraleve në Shqipëri. Plot 2405…

3 vatra aktive zjarri në Shqipëri

Drejtori i Gatishmërisë dhe Përgjegjës ndaj Emergjencave në AKMC, në Ministrinë e Mbrojtjes, Robert Hysenllari deklaroi sot se 246 forca…