​PDK-ja kërkon shkarkimin e menjëhershëm të Bordit të ZRRE-së

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Abelard Tahiri, kërkoi nga Kuvendi i Kosovës që të shkarkohet…

​Meta nuk shkarkohet si president

Gjykata Kushtetuese ka marrë vendimin të mos e shkarkojë Ilir Metën nga posti i Presidentit të Republikës së Shqipërisë. Kërkesa…

Kërkohet shkarkimi i ministres Rizvanolli, Hoxha: E gjithë Qeveria është vënë në shërbim të KEDS-it

Të hënën do të protestohet para objektit të KEDS për reduktimet e rrymës që po ndodhin gjatë këtyre ditëve. Përmes…

Berisha: Rreth 44 mijë demokratë vendosën pro shkarkimit të peng Bashkës

Pas referendumit të Partisë Demokratike, për ratifikimin e shkarkimit të Lulzim Bashës, ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka mbajt një…

Berisha pas votimit për shkarkimin e Bashës: Ditë historike për lirinë, mesazh për konservatorët në Europë e SHBA

“Ditë historike për lirinë, shpresën e PD-së, shoqërisë shqiptare në tërësi”. Kështu u shpreh ish-kryeministri Sali Berisha, pas votimit në…

Miratohet hedhja në votim të fshehtë për shkarkimin e kryetarit Lulzim Basha

Delegatët e Kuvendit Kombëtar të PD-së kanë vendosur për hedhjen në votim të fshehtë për shkarkimin e kryetarit, Lulzim Basha.…

Kuvendi i PD thirrur nga Sali Berisha

Ish-kryeministri, Sali Berisha mbledh sot Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike, ditë e cila sipas tij do të shënojë rithemelimin e…

Mblidhet sot Kuvendi i thirrur Berisha, pritet votimi i një mocioni mosbesimi për shkarkimin e Bashës

Ish-kryeministri, Sali Berisha mbledh sot Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike, ditë e cila sipas tij do të shënojë rithemelimin e…

Lirohen nga detyra prefektët e Tiranës dhe Elbasanit

​Këshilli i Ministrave vendosi sot lirimin nga detyra e prefektit të Qarkut të Tiranës Mersin Murataj dhe emërimin e Afrim…

Valdete Daka i drejtohet Avokatit të Popullit për shkarkimin nga presidentja Osmani

Ish-kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka i është drejtuar Institucionit të Avokatit të Popullit lidhur me shkarkimin…