Iniciohet shkarkimi i Bordit të RTK-së, i dërgohet Kuvendit për miratim

Komisioni për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal ka iniciuar shkarkimin e Bordit të Radio Televizionit të Kosovës…

Shkarkohet ministri malazez që mohoi Srebrenicën

Është shkarkuar ministri i të Drejtave të Njeriut dhe Pakicave në Mal të Zi, Vladimir Leposaviq. Ky vendim u votua…

Krasniqi: Për keqardhje që Meta përfundoi karrierën si përçarës

Ilir Meta mund të bëhet presidenti i parë i shkarkuar i Shqipërisë, që kur vendi rrëzoi komunizmin. Çështja e shkarkimit…

PD reagon për shkarkimin e Metës: Gjykata Kushtetuese të ruajë paanësinë

Partia Demokratike në Shqipëri ka reaguar pas vendimit të Kuvendit për shkarkimin e presidentit, Ilir Meta, raporton KosovaPress. Në një…

Vjen reagimi i parë nga presidenca pas vendimit për shkarkimin e Metës

Këshilltari për media i presidentit të Shqipërisë, Tedi Blushi, e ka quajtur ‘antikushtetues’ dhe ‘qesharak’ vendimin e Kuvendit për shkarkimin…

Kuvendi voton për shkarkimin e Ilir Metës

Me 105 vota pro, 7 kundër dhe 3 abstenime, deputetët e Kuvendit të Shqipërisë kanë votuar për shkarkimin e presidentit…

Miratohet raporti i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Metës

Me 104 vota pro është miratuar raporti i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës nga pozita e presidentit të…

Rama në seancë: Shkarkimi i Metës është i pakthyeshëm

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se shkarkimi i presidentit Ilir Meta është i pakthyeshëm, raporton KosovaPress. Në seancën…

Kreu i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Metës: Ai nxiti dhunë dhe dëmtoi imazhin e Shqipërisë

Kryetari i Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit në Shqipëri, Alket Hyseni ka lexuar raportin me gjetjet dhe shkeljet e…

Meta injoron seancën për shkarkimin e tij, pret në presidencë Ansamblin e Dibrës

Në Kuvendin e Shqipërisë tashmë ka filluar seanca për shkarkimin e presidentit, Ilir Meta, raporton KosovaPress. Por, ky i fundit…
error: