Shiu shkakton vërshime në Lakrishte dhe dëme në shesh (Video-Foto)

Reshjet e dendura të shiut me rritje të intensitetit në orët e pasdites të së dielës kanë vështirësuar qarkullimin e…

​Në gjendje të mjerueshme, banorët e rrugës “Muharrem Fejza” pak shpresë që punët do të kryhen shpejt

Mjaftonin vetëm edhe reshjet e shiut, për ta bërë edhe më vështirë të kalueshme rrugën “Muharre Fejza” në lagjen Mati…

“Bllokohet” Prishtina, krijohen kolona të gjata

Pothuajse të gjitha rrugët e Prishtinës u bllokuan pasditen e kësaj të premte. Krejt kjo shkak i reshjeve të shiut…

Parashikimi i motit në Shqipëri

Për ditën e premte moti parashikohet i kthjellët dhe i nxehtë si dhe vranësira kalimtare përgjatë relieveve malore në orët…

​Parashikimi i motit

Vendi ynë vazhdon të ndikohet nga masat e nxehta të ajrit. Moti do të jetë kryesisht me diell gjatë paradites.…

Reshjet e shiut bllokuan 20 familje në Pogragjë e Sllubicë të Gjilanit

Reshjet e shiut që janë rënë kanë bllokuar 20 familje në Pogragjë e Sllubicë të Gjilanit. Për çka ekipet emergjente…

Parashikimi i motit për sot dhe nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët. Ndërsa të shtunën parashihet të ketë…

​Rikthehen reshjet e shiut

Gjatë ditës së sotme në Kosovë do të rikthehen reshjet e shiut. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se…

​Parashikimi i motit

Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu dhe bore. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet…

Rrebeshe shiu gjatë natës, përmbyten disa rrugë në Durrës

Menjëherë pas festimit të ditës së verës, Durrësi është përfshirë nga reshjet e mëdha të shiut. Disa rrugë në Durrës…
error: