Parashikimi i motit

Vendi ynë tashmë është nën ndikimin e masave të ajrit relativisht të freskëta. Dita e sotme mbetet nën ndikimin e…

​Moti, freskët dhe me shi

Vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit relativisht të freskëta. Pas rrezeve të diellit të cilat parashihen kryesisht…

Parashikimi i motit

Ashtu siç ishte paralajmëruar kjo javë do të shoqërohet me mot të ndryshueshëm. Dita e martë parashikohet të jetë kryesisht…

Javë me mot të ndryshueshëm

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës thotë se gjatë kësaj jave do të mbajë mot i ndryshueshëm. Përpos ditës së hënë ku…

Freskohet moti, vende-vende priten reshje shiu

Gjatë dy ditëve të ardhshme pritet të ketë ndryshim të motit. Parashihet të ketë rënie të ndjeshme të temperaturave maksimale…

Parashikimi i motit për pesë ditë

Masat e ngrohta të ajrit të cilat ishin prezentë ditëve të fundit, do të vazhdojnë pothuajse me të njëjta vlera…

Britani, sërish përmbytje nga shirat e rrëmbyeshëm

Pjesë të tëra të Britanisë së Madhe po përballen sërish me shira dhe përmbytje të lokalizuara, megjithatë parashikuesit kanë njoftuar…

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi se sot (e enjte) ka mundësi që në vende të izoluara të ketë riga shiu…

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Të enjten ka…

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se të shtunën do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm me rritje të lehta të…