Moti për ditën e sotme

Në vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se gjatë…

Javë me mot të ndryshueshëm

Me mot të ndryshueshëm do të nisë java e fundit e gushtit. Me vranësira, shi dhe intervale me diell, do…

Mot i paqëndrueshëm, temperaturat për sot

Vendi ynë do të vazhdoj të mbetet nën ndikimin e masave të paqëndrueshme ajrore. Mot jostabil të shoqëruara me erëra,…

Moti sot në Kosovë

Moti në vendin tonë  edhe sot do të jetë i paqëndrueshëm. Në mëngjes do të jetë mot i nxehtë dhe…

Moti sot dhe nesër

Në vendin tonë sot do të mbajë mot i nxehtë dhe me diell. Këto temperatura do të na shoqërojnë edhe…

Shi dhe breshër në Istog me rrethinë (Video)

Një stuhi e fuqishme me shi, breshër, erëra dhe shkarkime rrufesh ka goditur të shtunën pjesën dërmuese të Kosovës. Në…

Moti për sot

Sot dhe nesër në vendin tonë moti do të jetë i paqëndrueshëm. Në pjesën e parë të ditës do të…

Moti sot dhe nesër

Moti i ndryshueshëm do të mbajë edhe sot në vendin tonë. Gjatë ditës do të jetë mot me diell dhe…

Moti sot dhe nesër

Në vendin tonë sot do të mbajë mot i ndryshueshëm. Gjatë ditës, në disa vende moti do të jetë me…

Moti në Kosovë

Të martën (sot), në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell. Gjatë pasdites përreth viseve malore mund të…