Mot i ndryshueshëm, IHMK parasheh reshje shiu e bore

Moti gjatë javës në Kosovë do të jetë i ndryshueshëm. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se java e…

Moti sot me shi, në disa vende do të ketë reshje bore

Gjatë së enjtes parashihet që vendi të përfshihet nga reshjet e shiut. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK) në viset…

Moti për ditën e sotme

Edhe gjatë së martës në Kosovë parashihet të ketë mot me diell e pasdite parashihen reshje shiu. Temperaturat minimale parashihet…

Moti për pesë ditë

Mot i ndryshueshëm do të mbizotëroj në Kosovë gjatë javës së dytë të muajit shkurt. Deri të enjten parashihet mot…

​Moti për sot

Mëngjesi i së shtunës ka filluar me reshje shiu e vende-vende do të ketë edhe reshje bore të cilat do…

Mot me shi dhe borë gjatë kësaj jave

Gjatë javës së fundit të janarit në Kosovë do të mbajë mot i ftohtë me reshje shiu dhe bore. Instituti…

Sot mot me diell, vranësira e shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) njofton se mbi vendin tonë gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot i…

Moti për sot

Gjatë kësaj jave Kosova do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur atmosferik. Instituti Hidrometeorologjik…

​Përmbyten dhjetëra hektarë tokë në Lezhë e Shkodër

Vijon të jetë problematike situata në zonën e Lezhës si pasojë e reshjeve të dendura të shiut dhe fryrjes së…

​Moti për dy ditët e ardhshme

Gjatë dy ditëve të ardhshme në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu. Instituti Hidrometeorologjik…