​Parashikimi i motit për sot dhe nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se të premten parashihet të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët, nëpër vise…

Moti për sot

Gjatë ditë së sotme parashihet mot më i freskët dhe kryesisht i vranët. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se do…

​Moti për sot

Gjatë ditës së premte në Kosovë do të mbaj mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat do të…

Moti për sot, temperaturat deri në 25 gradë Celsius

Gjatë ditës së enjte në vend do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Rreth viseve malore…

​Parashikimi i motit

Dita e fundit e muajit gusht pritet të jetë kryesisht me diell dhe më e ngrohtë. Temperaturat në vise të…

​Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që për sot (e enjte) të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme, kryesisht…

​Moti sot, paralajmërohen reshje shiu

Gjatë së mërkurës moti do të jetë me diell, por që vranësirat që do të krijohen përgjatë ditës do të…

Moti sot, priten reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) paralajmëron rënie të temperaturave. Sipas IHMK-së moti gjatë së premtes do të jetë i ndryshueshëm,…

Shi dhe rrufe në Prishtinë (Video-Foto)

Një shi paska më intenziv dhe i shoqëruar edhe me rrufe po bije aktualisht në kryeqytet. Krejt kjo ka bërë…

Moti i vranët, edhe sot do të ketë reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuat se të dielën parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe jostabil. Sipas institutit,…