Mot i vranët dhe me shi

Sot në vendin tonë do të mbretërojë mot me vranësira të dendura të cilat gjatë ditës parashihen të sjellin reshje…

Moti në Kosovë, nesër do të ketë shi e shkarkim rrufesh

Të dielën mbi vendin tonë parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët, me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Reshjet parashihen…

​Mot i vranët dhe me shi

Ditët e fundit të gushtit vazhdojnë të mbeten nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Si…

E diela me vranësira dhe shi

Nesër mbi vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës, kryesisht pjesës…

​Parashikimi i motit

Sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat gjatë ditës parashihen të shoqërohen me riga shiu dhe…

​Parashikimi i motit

Temperaturat në Kosovë kanë pësuar rënie. Gjatë ditës së sotme pritet që të mbretërojë mot i vranët në gjithë vendin.…

​Mot i vranët edhe gjatë dy ditëve në vijim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër dhe të shtunën do të mbajë mot i vranët dhe me intervale…

Sot mot i vranët dhe me shi

Sot gjatë gjithë ditës pritet të mbajë mot i vranët dhe me shi. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat minimale…

Parashikimi i motit për dy ditë

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës nesër dhe të enjten pritet të mbajë kryesisht mot i vranët dhe me reshje shiu,…

Mot me shi

Me reshje të mëdha të shiut ka nisur mëngjesi i sotëm. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se do…