​Nis vaksinimi në sheshin “Zahir Pajaziti”, termini obligativ

Nga sot qytetarët e komunave të ndryshme të Kosovës mund ta marrin dozën e parë të vaksinës anti-COVID në sheshin…

Qytetarët sot mund të vaksinohen edhe në sheshin “Zahir Pajaziti”, MSh: Shfrytëzojeni këtë mundësi

Vaksinën antiCOVID-19 qytetarët e Kosovës do të mund ta marrin sot në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë. Vaksinimi antiCOVID-19 në…

“Dridhet” Londra, tifozët anglezë vërshojnë sheshet e qytetit para finales Angli – Itali

Kanë mbetur vetëm edhe pak orë deri tek finalja e madhe e Kampionatit Evropian Euro 2020 ku do të ballafaqohen…

Realizohen mbi 370 teste rapide në sheshin “Shatërvan” në Prizren

Në sheshin “Shatërvan”, ekipet mobile të shëndetësisë primare të Komunës së Prizrenit të enjten kanë realizuar rreth 370 teste të…

Sot fillojnë punët për rehabilitimin e sheshit “Adem Jashari” në Skenderaj

Sot inaugurohet nisja e punimeve për rehabilitimit të sheshit “Adem Jashari” në Skenderaj. Nisma e punimeve siç njoftojnë nga komuna,…

​Sot “prova” e dytë për protesta

Një ditë para se Gjykata Kushtetuese e Kosovës të marrë vendimin final për dekretin e mandatarit, shoqëria civile sot do…

​120 karroca në shesh, kërkohet që të respektohen të drejtat e personave me aftësi të kufizuara

120 karroca janë vendosur sot në sheshin “Skënderbeu”, e mesazhi i këtij instilacioni është që duhet të bëhet më shumë…

Lëvizin e hapin lokalet, 9 persona të arrestuar dhe 48 në procedurë të rregullt

Policia e Kosovës gjatë 24 orëve ka arrestuar nëntë persona dhe ka vazhduar procedurën e rregullt ndaj 48 personave, pasi…