Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Ambasada e ShBA-ve i dhuron Shërbimit Korrektues 49 detektorë statik

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka pranuar  donacionin e radhës nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, përkatësisht nga Byroja…

Hoti premton pagesë shtesë për zyrtarët e Shërbimit Korrektues, pezullohet protesta

Përfaqësuesit e Sindikatës së Pavarur të Shërbimit Korrektues të Kosovës pas takimit me kryeministrin në detyrë, Avdullah Hotin, pezulluan protestën…

Protestojnë zyrtarët e Shërbimit Korrektues, kërkojnë paga shtesë

Përfaqësuesit e Sindikatës së Pavarur të Shërbimit Korrektues të Kosovës po protestojnë sot para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës duke…

Pandemia dhe kontrabanda sfiduan Shërbimin Korrektues në vitin 2020

COVID-19 nuk kurseu as të burgosurit dhe stafin e Shërbimit Korrektues të Kosovës, përkundër masave që janë ndërmarrë me qëllim…

SHKK fillon lejimin e vikendeve për të dënuarit dhe vizitat familjare

Shërbimi Korrektues i Kosovës thotë se prej 28 dhjetorit do të fillojë me lejimin e vikendeve për të dënuarit dhe…

Vdes një i burgosur në Spitalin Rajonal të Pejës

Shërbimi Korrektues i Kosovës, njofton opinionin publik se sot rreth orës 15:15 në Spitalin Rajonal të Pejës, ka ndërruar jetë…

Në Spitalin Rajonal të Pejës vdes një i burgosur

Sot rreth orës 05:45 në Spitalin Rajonal të Pejës ka ndërruar jetë i burgosuri M. C., viti i lindjes 1948.…

Arratisja e dy të miturve, suspendohen dy zyrtarë korrektues në Lipjan

Shërbimi Korrektues i Kosovës njofton opinionin publik se për shkak të arratisjes së mbrëmshme të dy të miturve nga Qendra…

Edhe Shërbimi Korrektues paralajmëron protestë

Pjesëtarët e Shërbimit Korrektues së Kosovës kanë paralajmëruar protesta në rast se nuk do të përfshihen në listën e pagesave…

ShKK: Gruaja në Qendrën Korrektuese në Lipjan vari veten me jelekun e saj

Shërbimi Korrektues i Kosovës, njofton opinionin publik se sot rreth orës 16:40, në Qendrën Korrektuese për Femra në Lipjan ka…
error: