KosovaPress shënon 24-vjetorin e themelimit

Agjencia e lajmeve KosovaPress sot shënon 24-vjetorin e fillimit të punës. KosovaPress u themelua më 4 janar 1999, si një…

​Ambasada e Shqipërisë shënon 28 Nëntorin, Osmani: Sot jemi më afër se kurrë

Ambasada e Shqipërisë në Prishtinë të enjten ka organizuar pritjen për nder të festës së 28 Nëntorit. Aty, krerët e…

​Forcat ajrore bullgare shënojnë 110 vjetorin

Më 16 tetor, Bullgaria feston Ditën e Aviacionit dhe Forcave Ajrore. E diela shënon 110 vjetorin e fluturimit të parë…

​Shënohet Dita Botërore e Turizmit

Sot në mbarë botën shënohet Dita Botërore e Turizmit. 27 shtatori është datë që është zgjedhur për të përkuar me…

Dita Ndërkombëtare pa Makina shënohet me disa aktivitete në kryeqytet

Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, bashkë me Komunën e Prishtinës, dhe organizatën “Marakli t’Bicikletave” kanë shënuar 22 Shtatorin –…

Shënohet 40-vjetori i LPK-së: Lëvizja dha kontribut në çlirimin e trojeve shqiptare

Lëvizja Popullore e Kosovës në rrethana të rënda të pushimit, ka lëvizur përpara drejt qëllimit të saj kryesor, çlirimit kombëtar…