​Dita Ndërkombëtare e Hipertensionit

17 maji shënon Ditën Ndërkombëtare të Hipertensionit, e cila ka një përhapje të gjerë në mbarë botën, ku çdo vit…

Frymëmarrja e mirë, shtylla kurrizore e shëndetit

Nuk ka rëndësi se çfarë hani, sa stërvitje bëni, sa i dobët apo i ri jeni: asgjë nga këto nuk…

Këmbë të forta për një sistem nervor gjithmonë të ri

Aktiviteti fizik është një mjet i shkëlqyeshëm për të qëndruar i shëndetshëm dhe për ta përmirësuar atë, shkruan faqja italiane…

Si detoksifikohet trupi në mënyrë natyrale?

Kush, me ardhjen e verës, nuk ka dëgjuar kurrë për dietat detox ose trajtimet detoksifikuese? ”Nuk ka asgjë më të…

​Pesë të vdekur dhe 678 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë raportoi të enjten pesë vdekje të tjera në radhët e pacientëve me COVID-19 ndërsa 678…

Familja katër anëtarëshe që jeton në mjerim, u infektuan me virus dhe nuk u ndihmoi askush

Shpresa për një të ardhme më të mirë duket shumë e largët, e mjerimi ua ka zënë frymën. Të papunë,…