SHBA: 500 milionë vaksina dhuratë për vendet e varfra

Prodhuesit e vaksinave Pfizer dhe BioNTech njoftuan zgjerimin e marrëveshjes së tyre me qeverinë amerikane për të siguruar 500 milionë…

SHBA: 500 milionë vaksina dhuratë për vendet e varfra

​Prodhuesit e vaksinave Covid-19 Pfizer dhe BioNTech njoftuan zgjerimin e marrëveshjes së tyre me qeverinë amerikane për të siguruar 500…

SHBA lehtëson kufizimet e udhëtimit për të huajt

​SHBA planifikon të lehtësojë kufizimet e udhëtimit për të gjithë vizitorët e huaj plotësisht të vaksinuar duke filluar nga nëntori,…

SHBA lehtëson kufizimet e udhëtimit për të huajt

Në muajin nëntor, Shtetet e Bashkuara do të lehtësojnë kufizimet për hyrje të udhëtarëve nga Britania e Madhe, Bashkimi Evropian…

SHBA raporton numrin më të lartë ditor të vdekjeve nga COVID-19

​SHBA-ja ka regjistruar një nga numrat më të lartë të vdekjeve nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend,…

Aplikimi në organizata ndërkombëtare, Osmani: Do të aplikojmë kur të jemi gati bashkë me ShBA-në dhe BE-në

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka paralajmëruar aplikimin në organizata ndërkombëtare, mirëpo ka theksuar se një gjë të tillë do…

Biden bën të detyrueshëm vaksinimin për punonjësit e qeverisë dhe kompanitë e mëdha

Presidenti amerikan Joe Biden njoftoi për masat e reja kundër koronavirusit që kërkojnë nga punëtorët e kompanive të mëdha të…

​Vushtrria shpall “Qytetar nderi” veprimtarin Ramiz Tafilaj

Komuna e Vushtrrisë i ka ndarë mirënjohjen “Qytetar nderi” veprimtarit të shquar shqiptaro-amerikan Ramiz Tafilaj, me motivacionin për kontributin e…

​Kurti dhe Varhelyi bisedojnë për qytetarët afganë të strehuar në Kosovë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, dhe Komisioneri i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi, zhvilluan një…

Shfaqen variante të reja, SHBA pranë aplikimit të dozës përforcuese

Ndërsa miliona amerikanë lëvizin lirshëm, ka shqetësime që shtimi i udhëtimeve dhe grumbullimeve masive mund të sjellë një valë tjetër…
error: