SHBA me rekord të ri të testeve për koronavirus brenda një dite

Shtetet e Bashkuara vendosën një rekord të ri me më shumë se një milion teste koronavirus në një ditë të…

Pentagoni rrit praninë ushtarake në Siri

​Shtetet e Bashkuara të Amerikës rritën praninë e tyre ushtarake në Siri pas një serie përplasjesh me forcat ruse, të…

Të shtëna në ShBA, dy viktima e 14 të plagosur

​Dy persona u vranë dhe 14 të tjerë u plagosën pas të shtënave me armë zjarri në Rochester, Nju Jork.…

SHBA nis stërvitjet ushtarake me Ukrainën, dy ditë pas stërvitjeve Rusi-Bjellorusi

Ukraina dhe Shtetet e Bashkuara filluan stërvitje të përbashkëta ushtarake të enjten, dy ditë pasi Rusia filloi të bëjë të…

Haradinaj-Stublla: Marrëveshja me Serbinë të bëhet në koordinim të plotë me SHBA

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Meliza Haradinaj-Stublla ka pritur sot në një takim njoftues shefin e Zyrës së…

Pompeo: Negociatorët afganë të shfrytëzojnë mundësinë për të bërë paqe

​Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i kërkoi sot qeverisë afgane dhe talebanëve, pjesëmarrëse në bisedimet për paqe ndërafgane të…

Al-Sissi: Marrëveshja Bahrein-Izrael një hap i rëndësishëm dhe historik

​Presidenti egjiptian Abdel-Fattah al-Sissi përshëndeti marrëveshjen e ndërmjetësuar nga SHBA-ja midis Izraelit dhe Bahreinit për normalizimin e marrëdhënieve të tyre,…

Trump njofton normalizimin e marrëdhënieve Bahrein-Izrael

​Presidenti amerikan Donald Trump njoftoi sot normalizimin e marrëdhënieve midis Bahreinit dhe Izraelit, një muaj pas marrëveshjes midis Emirateve të…

SHBA-ja, Kosova dhe Serbia nominohen për Çmimin Nobel për Paqe (Dokument)

Marrëveshja e Uashingtonit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizim të marrëdhënieve ekonomike po shihet si shtrim i rrugës së arritjes…

Kurti: Kullat Binjake nuk janë më, por Kulla e Lirisë, edhe më e lartë, është aty tani

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka kujtuar sulmin terrorist që u bë në Kullat Binjake në SHBA 19 vite…
error: