Përpjekja e Shaqirit për tu kapur në shtyllë sa ishte te Lyoni do të jetë gjithmonë qesharake – video

Ylli kosovar, Xherdan Shaqiri, nuk la gjurmë të mëdha në aventurën e tij me skuadrën franceze, Lyon. Sulmuesi i Zvicrës…

Muriqi e Rashica kundër Shaqirit e Xhakës, ja formacionet zyrtare të Zvicrës e Kosovës

Përgatitjet për në Kampionatin Botëror “Katar 2022” Zvicra do t’i vazhdojë me ndeshjen miqësore kundër Kosovës që zhvillohet sot me…

Blick: Xhaka, Shaqiri e Zeqiri sot luajnë kundër rrënjëve të tyre

Granit Xhaka, Xherdan Shaqir dhe Andi Zeqiri sot do të zbresin në fushë për herë të parë në fushë për…

Shaqiri e Xhaka kundër Kane e Mount, ja formacionet zyrtare të Anglisë dhe Zvicrës

Sot me fillim nga ora 18:30 në stadiumin “Wembley” do të zhvillohet ndeshja miqësore mes Kombëtares së Anglisë dhe asaj…

Tanimë zyrtare, Xherdan Shaqiri transferohet në Ligën e Amerikës

Skuadra amerikane Chicago Fire e ka zyrtarizuar sot që klubi ka arritur të sigurojë shërbimet e yllit kosovar me pasaportë…

Ja si festoi Shaqiri pas fitores së Lyonit mbrëmë kundër Marseille

Mbrëmë është zhvilluar derbi francez mes skuadrës së Lyonit dhe asaj të Marseille, ku triumfuese doli skuadra e Xherdan Shaqirit,…

Tifozët çekë provokojnë Shaqirin, shfaqin flamurin “Kosovo is Serbia”

Skuadra franceze Lyon ka zhvilluar ndeshje si mysafire kundër çekëve të Sparta Prague, në të cilën arriti të regjistroj fitore…

Shaqiri shënon për Lyonin por VAR ia anulon

Xherdan Shaqiri ka shënuar një tjetër gol për skuadrën e tij Lyonin. Ish-lojtari i Liverpoolit e ka dyfishuar epërsinë e…

​Shaqiri në formacionin startues të Lyonit kundër St Etienit

Lyoni do të ballafaqohet me St Ettienin në kuadër të xhiros së nëntë të kampionatit francez të njohur si Ligue…

Lyoni i Shaqirit shënon fitore, ja rezultatet e ndeshjeve në Ligën e Evropës

Kanë përfunduar disa nga ndeshjet në Ligën e Evropës që ishin të parapara të zhvillohen nga ora 18:45. Ndeshja më…