​Shaqir Totaj emëron drejtorët e drejtorive komunale

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj sot ka emëruar drejtorët e drejtorive të cilët do të përbëjnë ekzekutivin komunal. Nga gjithsej…

​Kujtim Gashi emërohet nënkryetar i Komunës së Prizrenit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj sot ka filluar me emërimet në pozita politike në kabinetin e tij. Tashmë është mësuar…

Totaj: S’ka vend në kabinetin tim për njerëz me probleme me ligjin

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, premton qeverisje transparente, pa korrupsion e nepotizëm. Ai thotë se në kabinetin e tij qeverisës…

​Qeverisë i kërkohet që t’i trajtojë njëjtë të gjitha komunat

Realizimi i shumë projekteve të nivelit lokal pa mbështetje nga ana e nivelit qendror është thuajse i pamundur. Bazuar në…

Nga 2 e deri në 8 orë qytetarët e Prizrenit në terr

Nga dy e deri në tetë orë po zgjasin reduktimet e energjisë elektrike në Komunën e Prizrenit. Qytetarët shprehen të…

Ambasadori i Hungarisë viziton Komunën e Prizrenit, uron Totajn për detyrën e re

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj ka pritur në takim Ambasadorin e Hungarisë, në Kosovë, Jozsef Bencze, i shoqëruar…

Shaqir Totaj merr detyrën e kryetarit të Prizrenit

Shaqir Totaj edhe zyrtarisht ka marrë detyrën e kryetarit të Prizrenit. Pa ndonjë ceremoni solemne dhe në mënyrë të thjeshtë…

​Profili i kryetarit të ri të Prizrenit, Shaqir Totaj

Në raundin e parë të zgjedhjeve të mbajtura më 17 tetor kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) për të…

Përfundon numërimi i votave, Totaj fiton në Prizren

Kandidati i PDK-së, Shaqir Totaj ka arritur të dalë i pari në raport me kundërkandidatin, Mytaher Haskuka. Nga numërimi i…

​Totaj përmbys rezultatin në Prizren

Kandidati i PDK-së, Shaqir Totaj ka arritur të dalë i pari në raport me kundërkandidatin, Mytaher Haskuka. Nga numërimi i…