Vetëm tre regjistrues shqiptarë në Medvegjë, Kamberi: Nuk po dërgohen në vendbanime shqiptare

Në Medvegjë janë vetëm tre regjistrues me etni shqiptare të cilët po marrin pjesë në procesin e regjistrimit të popullsisë.…

Kamberi: Nënkryetarja e Kuvendit të Serbisë kërkoi të më djegin në furrën e druve

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi ka reaguar ndaj deklaratave të deputetes së Partisë Socialiste të Sllobodan Millosheviqit,…

Kuvendi i Serbisë miratoi raportin për dialogun me Kosovën, Kamberi: Kosova është e pavarur nga Serbia

Kuvendi i Serbisë miratoi raportin për dialogun me Kosovën. Për miratimin e dokumentit, votuan 205 deputetë, ndërsa kundër ishin 57.…

Deputeti serb ia thotë në sy Vuçiqit: Serbët e Kosovës po kërcënohen dhe maltretohen nga Radojiçiq

Në seancën e fundit të Parlamentit të Serbisë, përveç Shaip Kamberit, deputetit të vetëm shqiptar që i tha në sy…

Kamberi përplaset me Vuçiqin për Kosovën

Deputeti i vetëm shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi është përplasur sot ashpër me Aleksandar Vuçiq, duke i thënë…

Kamberi: Lugina të jetë pjesë e marrëveshjes finale Kosovë-Serbi

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka kërkuar që çështja e shqiptarëve të Luginës së Preshevës të përfshihet…

Kamberi: Marrëveshja për dokumentet, e mirëseardhur edhe për qytetarët e Luginës

Deputeti i vetëm shqiptar në Kuvendin e Serbisë Shaip Kamberi ka mirëpritur  marrëveshjen për dokumente ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, duke…

Shaip Kamberi takohet me ambasadorin e SHBA-së në Serbi

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka kërkuar prezencë më të shtuar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës…

Kamberi e Ahmeti diskutojnë për zhvillimet politike në Luginë e rajon

Deputeti i vetëm shqiptar në Kuvendin e Serbisë Shaip Kamberi ka pritur sot në takim kryetarin e BDI-së Ali Ahmeti,…

​Takimi Kurti – Kamberi, ja çfarë u bisedua

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti priti sot në takim deputetin shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberin, të…