KEDS: Sektori i energjisë në Kosovë është duke kaluar një nga sfidat më të mëdha që nga përfundimi i luftës

Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike (KEDS) thotë se sektori i energjisë në Kosovë është duke kaluar një nga…

​Mehaj takohen me Esobarin, flasin për të arriturat dhe vizionin e FSK-së

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj po qëndron në vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku edhe u takua…

​Nagavci për vitin e ri shkollor: Sfidat do t’i tejkalojmë bashkë, nuk do të jetë e lehtë as këtë vit puna në shkolla

Në Kosovë sot ka filluar viti i ri shkollor, kjo meqë ishte shtyrë përshkak të situatës me COVID-19 me të…

​Dhjetë muaj testime për COVID-19, laborantët e IKShPK-së rrëfejnë sfidat

Tash e sa muaj kur akrepat shënojnë orën 15:00 “sy e vesh” i kemi tek shifrat që tregojnë rastet e…

​Ish-drejtori i ShSKUK-së flet për sfidat me pandeminë, pranon që pati gabime në testime

Ish-drejtori i Shërbimit Spitalor Kliniko Universitar i Kosovës (ShSKUK), Basri Sejdiu është duke raportuar në Komisionin Hetimor Parlamentar në lidhje…

Mustafa takoi përfaqësuesit e shoqatave të fermerëve dhe agropërpunuesve, u premton përkrahje

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa u takua me përfaqësuesit e shoqatave bujqësore ku u shtruan çështje…

Si ka qenë viti 2019 në basketbollin e Kosovës dhe çka pritet më 2020

Viti 2019 ka qenë me shumë aktivitete për basketbollin e Kosovës. Pjesëmarrja me gjashtë ekipet e reja: Kosova U20, U18…
error: